PARTNER PORTALU
  • BGK

Zielone Płuca Polski mają nowego prezydenta

  • KB    7 kwietnia 2010 - 12:12
Zielone Płuca Polski mają nowego prezydenta

Kujawsko-pomorskie na rok przejmuje pałeczkę przewodnictwa od sprawującego prezydencję w 2009 roku województwa warmińsko-mazurskiego.
Kujawsko-Pomorskie przejmuje dziś (7. kwietnia) prezydencję porozumienia Zielone Płuca Polski. W siedzibie urzędu marszałkowskiego w Toruniu odbędzie się dziś posiedzenie rady programowej porozumienia, powołanego jako platforma współdziałania na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz promocji terenów północno-wschodniej części kraju.

Tematem posiedzenia jest program promocji Zielonych Płuc Polski na lata 2010 – 2013. Wśród jego założeń są między innymi promocja ZPP w kraju i w Europie oraz budowanie i promowanie marek obszaru.

W spotkaniu udział wezmą marszałek Piotr Całbecki oraz członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego Jarosław Słoma, wicemarszałek województwa podlaskiego Ignacy Jasionowski, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Toruniu Emilia Kawka-Patek i prezes Fundacji Zielone Płuca Polski Krzysztof Wolfram.

Zielone Płuca Polski to cenne przede wszystkim ze względów przyrodniczych północno-wschodnie rejony kraju. Teren obejmuje między innymi rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe i obszary chronionego krajobrazu, usytuowane we wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego oraz w całości województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie, a także części województw mazowieckiego i pomorskiego.

Pierwsze porozumienie w sprawie ich ochrony i rozsądnego wykorzystywania podpisano jeszcze w 1988 roku. Sygnatariuszami podpisanego w 2004 roku nowego dokumentu w tej sprawie są samorządy wszystkich wymienionych regionów, a także szefowie instytucji odpowiedzialnych za finansowanie proekologicznych przedsięwzięć i przedstawiciele regionalnej administracji rządowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.