PARTNER PORTALU
  • BGK

Zielony dzień w katowickiej oczyszczalni

  • AW/wodociagi.katowice.pl    30 września 2011 - 14:32

Chcesz zobaczyć jak funkcjonuje jedna z najnowcześnijszych oczyszczalni ścieków w Polsce? Przyjdź w sobotę 1 października na dzień otwart do oczyszczalni Gigablok w Katowicach-Szopienicach.
Katowickie Wodociągi S.A. wraz z Urzędem Miasta Katowice organizują 1 października „Zielony Dzień Oczyszczalni Gigablok”. Zaplanowano zwiedzanie oczyszczalni dla mieszkańców Ścieżką Edukacyjną GIGABLOK. Każdy zainteresowany może przyjść w tym dniu bez wcześniejszego umawiania się. Grupy będą oprowadzane o każdej pełnej godzinie. Zwiedzanie rozpocznie się o godzinie 9.00. Ostatnia grupa wejdzie na teren oczyszczalni o godzinie 14.00.

Wizyta na oczyszczalni rozpocznie się projekcją filmu oraz prezentacją. Na terenie kilkunastu hektarów zwiedzający będą mogli prześledzić proces oczyszczania ścieków od momentu ich wlotu do ich odprowadzenia po oczyszczeniu do rzeki Rawy.

Impreza odbędzie się w ramach projektu „Zielone Wydarzenia na Zieloną Prezydencję Polski’, realizowanego we współpracy z fundacją Aeris Futuro oraz Ministerstwem Środowiska. Projekt związany jest z objęciem przez Polskę przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej.

Oczyszczalnia Ścieków Gigablok, jako jedna z najnowocześniejszych oczyszczalni ścieków w Polsce, poprzez procesy oczyszczania spełniające wymogi prawa unijnego, odzyskiwanie i wykorzystanie biogazu, a także proces produkcji energii elektrycznej wpisuje się w konwencję „Zielonych Wydarzeń”.

Czytaj też: Zapraszają na zwiedzanie nowoczesnej oczyszczalni

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.