Zobacz, dlaczego segregacja jest trendy

Spoty telewizyjne, radiowe i strona www.naszesmieci.pl prezentują proste porady, jak dbać o swoje otoczenie i jednocześnie informują, że od 1 lipca 2013 roku ci, którzy segregują śmieci, będą płacili za ich wywóz mniej od tych, którzy nie segregują.
Zobacz, dlaczego segregacja jest trendy

Czy karton po soku wrzucić do kosza na papier, ponieważ jest z niego zrobiony, czy do plastiku, gdyż jego wnętrze jest wyłożone folią? Na te i inne pytania odpowiada Ministerstwo Środowiska, rozpoczynając kampanię poświęconą właściwemu postępowaniu ze śmieciami.

Czytaj też: Ile można zaoszczędzić na wywożeniu śmieci?

- Zaczynamy nowoczesne zarządzanie odpadami i po raz pierwszy mamy realną szansę na czystą Polskę. Gminy już przygotowują się do zmian, które dla nas, najpóźniej do połowy 2013 roku, będą oznaczać odbiór wszystkich śmieci za jedną stawkę i obowiązkowo niższe rachunki za odpady posegregowane. - mówi Marcin Korolec, minister środowiska. - Każdy z nas codziennym zachowaniem wpływa na swoje otoczenie. Jeśli palimy śmieci w domowym piecu, to musimy wiedzieć, że zatruwamy środowisko, ale też zdrowie nas samych i naszych dzieci, gdyż narażamy nasze rodziny na wdychanie trujących substancji. Stąd potrzeba kampanii edukacyjnej na ten temat - dodaje.

Dlatego też resort prezentuje na swojej stronie internetowej i w mediach kilka filmików edukacyjnych z udziałem dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Takie badziewie infantylne to tylko w Polsce. Dlaczego nie ma prawdziwej ekoedukacji - tylko takie pogadanki dla przedszkolaków? Odpowiedź na google.pl po wklejeniu hasła "narodowy przekręt ekologiczny"

Amber Waste, 2012-08-18 21:31:45 odpowiedz

Ani te dzieci, ani prowadzący nie zdają sobie sprawy z tego co się będzie działo. Dlatego uwaga do prowadzącego niech Pan nie twierdzi, że gmina się nimi zajmie. Stanie się to możliwe gdy te dzieci zrozumieją co mówią i jeszcze zindoktrynują w tym względzie ze dwa następne pokolenia. taba-t1... rozwiń

Tadeusz Babicz, 2012-08-17 22:17:56 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE