PARTNER PORTALU
  • BGK

Zobacz, dlaczego segregacja jest trendy

  • AW    17 sierpnia 2012 - 09:00
Zobacz, dlaczego segregacja jest trendy

Spoty telewizyjne, radiowe i strona www.naszesmieci.pl prezentują proste porady, jak dbać o swoje otoczenie i jednocześnie informują, że od 1 lipca 2013 roku ci, którzy segregują śmieci, będą płacili za ich wywóz mniej od tych, którzy nie segregują.
Czy karton po soku wrzucić do kosza na papier, ponieważ jest z niego zrobiony, czy do plastiku, gdyż jego wnętrze jest wyłożone folią? Na te i inne pytania odpowiada Ministerstwo Środowiska, rozpoczynając kampanię poświęconą właściwemu postępowaniu ze śmieciami.

Czytaj też: Ile można zaoszczędzić na wywożeniu śmieci?

- Zaczynamy nowoczesne zarządzanie odpadami i po raz pierwszy mamy realną szansę na czystą Polskę. Gminy już przygotowują się do zmian, które dla nas, najpóźniej do połowy 2013 roku, będą oznaczać odbiór wszystkich śmieci za jedną stawkę i obowiązkowo niższe rachunki za odpady posegregowane. - mówi Marcin Korolec, minister środowiska. - Każdy z nas codziennym zachowaniem wpływa na swoje otoczenie. Jeśli palimy śmieci w domowym piecu, to musimy wiedzieć, że zatruwamy środowisko, ale też zdrowie nas samych i naszych dzieci, gdyż narażamy nasze rodziny na wdychanie trujących substancji. Stąd potrzeba kampanii edukacyjnej na ten temat - dodaje.

Dlatego też resort prezentuje na swojej stronie internetowej i w mediach kilka filmików edukacyjnych z udziałem dzieci.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Amber Waste, 2012-08-18 21:31:45

    Takie badziewie infantylne to tylko w Polsce. Dlaczego nie ma prawdziwej ekoedukacji - tylko takie pogadanki dla przedszkolaków? Odpowiedź na google.pl po wklejeniu hasła "narodowy przekręt ekologiczny"
  • Tadeusz Babicz, 2012-08-17 22:17:56

    Ani te dzieci, ani prowadzący nie zdają sobie sprawy z tego co się będzie działo. Dlatego uwaga do prowadzącego niech Pan nie twierdzi, że gmina się nimi zajmie. Stanie się to możliwe gdy te dzieci zrozumieją co mówią i jeszcze zindoktrynują w tym względzie ze dwa następne pokolenia. taba-t1...  rozwiń