PARTNER PORTALU
  • BGK

Zobacz jak bezpiecznie pozbyć się azbestu

  • AW    22 marca 2012 - 18:54
Zobacz jak bezpiecznie pozbyć się azbestu

Jeszcze tylko kilka dni potrwa tegoroczny nabór wniosków na dofinansowanie działań związanych z usuwaniem wyrobów azbestowych w woj. warmińsko-mazurskim. Tamtejszy WFOŚiGW przygotował filmowy poradnik jak bezpiecznie pozbyć się azbestu.
WFOŚiGW w Olsztynie przypomina, że dotacje będą udzielane samorządom na usuwanie azbestu z obiektów, których są ich własnością, ale nie tylko. Także z tych obiektów, które są własnością osób fizycznych, kościołów, związków wyznaniowych, wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni mieszkaniowych, stowarzyszeń, jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi. Na ten cel przeznaczono ponad 2 mln zł ze środków WFOŚiGW w Olsztynie i NFOŚiGW.

Czytaj też:Gminy skutecznie wojują z azbestem

W całej Polsce prowadzone są kampanie związane z krajowym Programem usuwania azbestu i wyrobów azbestowych stosowanych na terytorium Polski. Fundusz na swojej stronie internetowej zamieścił film „Praktycznie o azbeście”, w którym w przystępny sposób poruszane są kwestie związane z usuwaniem azbestu. Film wyjaśnia dlaczego konieczne jest pozbycie się wyrobów zawierających ten groźny minerał ze swojej nieruchomości oraz jak zrobić to w bezpieczny dla zdrowia i zgodny z prawem. Jest dostępny tu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.