PARTNER PORTALU
  • BGK

Zobacz jak burmistrzowie dbają o klimat

  • AW    23 lipca 2012 - 10:16
Zobacz jak burmistrzowie dbają o klimat

Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć "Energie Cités" nagrało film promujący Porozumienie Burmistrzów - czyli polskich liderów ochrony klimatu.
Dla naszego kraju jednym z większych wyzwań w dziedzinie ochrony klimatu jest inwestowanie w odnawialne źródła energii. Inicjatywą w tej dziedzinie wykazują się samorządy, zwłaszcza te, które zostały sygnatariuszami "Porozumienia Burmistrzów" na rzecz ochrony klimatu.

Polska produkuje 10 ton CO2 na jednego mieszkańca rocznie, a poziom redukcji otrzymuje się na stałym poziomie rzędu niemal 30%. Zmianom wielkości emisji gazów cieplarnianych towarzyszy zmniejszenie zużycia energii w gospodarce krajowej oraz zmiana struktury zużycia paliw.

Porozumienie Burmistrzów jest inicjatywą angażującą europejskie miasta i miejscowości w działania na rzecz ochrony klimatu.

Czytaj też: Porozumienie Burmistrzów na Pomorzu 

Sygnatariusze Porozumienia zobowiązują się do przekroczenia celów unijnej polityki klimatyczno-energetycznej ustalonych dla roku 2020 poprzez ograniczenie na swoim terenie emisji dwutlenku węgla (CO2) o ponad 20%.

Wywiązanie się z tego zobowiązania wymaga od sygnatariuszy porozumienia opracowania Planu Działań na rzecz Zrównoważonej Energii (SEAP), wdrożenia działań z zakresu efektywności energetycznej i wykorzystania odnawialnych źródeł energii, zarówno w sektorze publicznym jak i prywatnym, oraz organizacji Dni Energii zachęcających mieszkańców do jej oszczędzania. Wsparcia sygnatariuszom porozumienia udzielają Komisja Europejska, Biuro Porozumienia Burmistrzów oraz Struktury Wspierające.

Zobaczcie zresztą film promujący porozumienie...

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.