PARTNER PORTALU
  • BGK

Żyj ekologicznie - zachęca Wawek

  • KB    19 maja 2010 - 13:41
Żyj ekologicznie - zachęca Wawek

Rozpoczęła się realizacja drugiego etapu kampanii edukacyjno-informacyjnej "Chrońmy klimat w Warszawie!", w ramach którego przygotowano plansze prezentujące "10 zwyczajów Wawka, ekologicznego mieszkańca Warszawy".
Wawek, ekologiczny mieszkaniec stolicy, przedstawiając swoje codzienne proekologiczne zwyczaje, takie jak całkowite wyłączanie z prądu urządzeń elektrycznych, prowadzenie segregacji odpadów, kupowanie lokalnych produktów, korzystanie z komunikacji publicznej, tłumaczy pozytywny wpływ takich zachowań na klimat i stan środowiska naturalnego w Warszawie.

- Przygotowując kampanię „Chrońmy klimat w Warszawie!”, mieliśmy nadzieję, że widoczne gołym okiem, również w naszym mieście, zmiany klimatu, przekonają mieszkańców stolicy do podjęcia codziennych działań dla dobra klimatu. Każdy z nas może we własnym zakresie chronić środowisko i klimat, jedyne co potrzeba, to chęć zmiany nawyków na bardziej ekologiczne. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że podejmowane przez warszawiaków prośrodowiskowe działania przyczynią się również do tego, że Warszawa będzie czystsza, piękniejsza, bardziej zielona i przyjazna zarówno ludziom, jak i zwierzętom - tłumaczy Marta Kałużyńska z Fundacji Nasza Ziemia, koordynatorka kampanii.

Kampania „Chrońmy klimat w Warszawie!” to część programu edukacyjnego "Klimat dla Ziemi, ciepło dla Warszawy" skierowanego do wszystkich mieszkańców Warszawy realizowanego wspólnie już trzeci rok przez Fundację Nasza Ziemia, firmę Vattenfall Heat Poland i Warszawę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.