PARTNER PORTALU
  • BGK

1,4 mln zł na sprzęt dla Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego

  • aw    5 sierpnia 2015 - 18:12
1,4 mln zł na sprzęt dla Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego

Podpisanie umowyw międzyleskim szpitalu (fot.mazovia.pl)

Jeszcze w tym roku szpital w Międzylesiu wzbogaci się o nowy sprzęt medyczny. Zakupiony zostanie aparat USG oraz gamma kamera. Umowa w tej sprawie został dziś (5 sierpnia) podpisana.
Decyzją zarządu województwa placówka otrzyma unijne dofinansowanie w wysokości prawie 1,4 mln zł w ramach RPO WM 2007-2013.

Nowy sprzęt ułatwi diagnostykę

Szpital wzbogaci się o cyfrowy, mobilny aparat USG z funkcją obrazowania harmonicznego, panoramicznego i elastografii (za pomocą kolorowych map). Funkcjonalność ultrasonografu pozwoli na wszechstronne wykorzystywanie urządzenia, a także umożliwi lepszą diagnostykę i leczenie.

Prawie milion zł zostanie przeznaczonych na zakup gamma kamery dwugłowicowej. Urządzenie jest wykonane w technologii cyfrowej, co daje szerokie możliwości wykorzystania uzyskiwanych wyników badań w połączeniu z innymi metodami obrazowania, takimi jak tomograf komputerowy czy rezonans magnetyczny.

Gamma kamera będzie wykorzystywana w kardiologii nieinwazyjnej, ortopedii, infekcjach oraz podczas diagnozowania tarczycy i przytarczyc.

Jak informuje Mazowicki Urząd Marszałkowski, w ramach przyznanych środków, doposażone zostanie również pomieszczenie radiofarmaceutyczne, w którym będzie ona zainstalowana.

Niezbędne wyposażenie obejmować będzie m.in. komorę z laminarnym przepływem powietrza (zapewnia preparatom sterylne warunki) ze stołem roboczym, osłony ołowiane komory czy monitor skażeń radioaktywnych z programem do rejestracji pomiarów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: