PARTNER PORTALU
  • BGK

1,5 mln na szpitale dotknięte powodzią

  • PAP    22 lipca 2010 - 19:20

1,5 mln zł przekazał zarząd województwa śląskiego na usuwanie szkód spowodowanych przez powódź w siedmiu podległych mu placówkach służby zdrowia - poinformował w czwartek Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach.
W Beskidzkim Zespole Leczniczo-Rehabilitacyjnym Szpitalu Opieki Długoterminowej w Jaworzu podczas powodzi zalane zostały budynki, wiele szpitalnych sal, uszkodzone zostało ujęcie i stacja uzdatniania wody. Woda zniszczyła też parkingi oraz drogi wewnętrzne. Placówka otrzyma blisko 900 tys. zł na remonty.
 
Specjalistyczny Zespół Chorób Płuc i Gruźlicy w Bystrej otrzyma wparcie w wysokości 93 tys. zł. Podczas majowej powodzi zostały zalane m.in. trzy zabudowania placówki: budynek przebudowywany właśnie dla potrzeb zespołu podstawowej opieki zdrowotnej oraz poradni specjalistycznych, drugi - mieszczący agregat prądotwórczy, zabezpieczający zasilanie oddziałów szpitalnych w przypadku awarii zasilania z głównej sieci energetycznej oraz budynek Oddziału Chorób Płuc i Gruźlicy.
 
Z kolei w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublińcu 96 tys. zł wykorzystane zostanie na wymianę instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie 140 tys. zł wykorzysta na modernizację tuneli komunikacyjnych w budynkach szpitala. 60 tys. zł z budżetu województwa na usuwanie skutków powodzi otrzymał Ośrodek Terapii Nerwic dla Dzieci i Młodzieży w Orzeszu. Pieniądze te przeznaczy na wykonanie izolacji przeciwwodnej ścian i dachów.
 
56 tys. zł przypadnie Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu nr 3 w Rybniku na roboty zabezpieczające i modernizacyjne, a 207 tys. zł - Szpitalowi Chorób Wewnętrznych w Częstochowie na wymianę instalacji elektrycznej w piwnicach.
 
W tym roku samorząd województwa śląskiego przekazał już ponad 60 mln zł na pomoc dla zakładów opieki zdrowotnej, dla których jest organem założycielskim. Pieniądze te są przekazywane jako dotacje, promesy i pożyczki, przeznaczane na zakup specjalistycznego sprzętu i remonty. Do śląskiego samorządu należą 54 jednostki, w tym 28 szpitali.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.