PARTNER PORTALU
  • BGK

10 mln zł na bydgoski szpital

  • EMM    21 czerwca 2010 - 15:17

Modernizacja pionu ginekologiczno-położniczego miejskiego szpitala kosztowała ok. 10 mln zł, z czego 6,4 mln zł pochodziło z budżetu miasta.
W wielospecjalistycznym szpitalu miejskim im. dr. Emila Warmińskiego SPZOZ w Bydgoszczy zakończył się remont pionu ginekologiczno-położniczego z intensywną terapią noworodka.

Remont oddziałów zapewniających kompleksową opiekę nad kobietą, matką i dzieckiem trwał od lipca 2009 roku. W tym czasie zmodernizowano i wyposażono w nowoczesny sprzęt oddział ginekologii, położnictwa i patologii ciąży, w którym rokrocznie na świat przychodzi  ok. 3 tys. noworodków oraz oddział noworodków i intensywnej terapii, który od lat szczyci się wskaźnikiem umieralności noworodków niższym niż wskaźniki w wielu krajach Unii Europejskiej.

Obecnie miejska lecznica dysponuje: sześcioma jednoosobowymi salami narodzin, ośmioma stanowiskami do intensywnej terapii noworodka, 14 pokojami (26 łóżek) dla matki z dzieckiem i 22 łóżkami dla pacjentek ze schorzeniami ginekologicznymi.

Dzięki remontowi bydgoski szpital proponuje wszystkim pacjentkom profesjonalne leczenie i opiekę, ale także komfortowe warunki pobytu całkowicie bezpłatnie w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Koszt modernizacji przeprowadzonej w placówce to ok. 10 mln zł, z czego 6,4 mln zł pochodziły z budżetu miasta, a pozostałe 3,6 mln zł na zakup sprzętu i wyposażenia szpital pokryje ze środków własnych.

W otwarciu pionu ginekologiczno-położniczego z intensywną terapią noworodka uczestniczył prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.