PARTNER PORTALU
  • BGK

100 mln zł dla szpitala w Koszalinie

  • Przegląd prasy/www.gk24.pl    10 czerwca 2011 - 12:51
100 mln zł dla szpitala w Koszalinie

Prace budowlane w szpitalu pochłoną 100 mln zł. Przy placówce powstaje jeszcze za prywatne 60 mln zł – ośrodek radioterapii.
Inwestycja polega na remoncie starych obiektów i postawieniu nowych – informuje portal WWW.gk24.pl.

Samorząd województwa w części finansuje inwestycję.

Za 60 mln zł powstają dwa bloki (większość funduszy pochodzi z Unii). W nowych trzypoziomowych pawilonach będzie działał przeniesiony oddział wewnętrzny z diabetologią i neurologią oraz centralny blok operacyjny z 8 salami, neurochirurgią i centralną sterylizatornią.

Te budynki będą połączone z pozostałymi szklanymi łącznikami. Tuż przy wjeździe, za 22 mln zł, powstaje nowy oddział ratunkowy.

Przy szpitalu ma być też budowana stacja dializ. Zajmie się tym jednak prywatny inwestor. Teren już został oddany w dzierżawę.

Z dnia na dzień rośnie natomiast obiekt, w którym prywatny inwestor stworzy ośrodek radioterapii. 24 października powinno być otwarcie. Znajdzie się w nim oddział z łóżkami dla 35 chorych oraz pracownia tomografii komputerowej i pracownie radioterapii.

Jest też plan budowy lądowiska za 1,2 mln złotych (przy „medyku”). Pozostaje jeszcze sprawa wielopoziomowego parkingu, przy poradniach specjalistycznych, na terenie tego, który jest tam obecnie. Władze szpitala rozmawiają tej sprawie z władzami Koszalina, bo to miałaby być inwestycja miejska – informuje portal WWW.gk24.pl.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.