PARTNER PORTALU
  • BGK

100 tys. euro na sprzęt medyczny dla dzieci

  • PAP    4 października 2012 - 10:42
100 tys. euro na sprzęt medyczny dla dzieci

Odziały dziecięce miejskiego szpitala w Ostrowie Wlkp. otrzymają nowy sprzęt medyczny.
Na jego zakup sto tysięcy euro przeznaczy stowarzyszenie Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski – powiedział w czwartek szef tego stowarzyszenia Paweł Rajski.

Według Rajskiego w marcu przyszłego roku najpotrzebniejszy sprzęt otrzyma gabinet zabiegowy, sala nadzoru kardiologicznego i oddział chirurgii dziecięcej. Sto tysięcy euro, które stowarzyszenie przeznaczy na sprzęt ratujący zdrowie i życie dzieci, to darowizna od jednej z niemieckich firm działającej m.in. w Ostrowie Wlkp.

„Oznacza to docenienie naszej pracy. W obecnej sytuacji służby zdrowia ta kwota jest znacząca. Pozwoli na zakup najpotrzebniejszego sprzętu” – powiedział Rajski.

Działające od 1990 r. stowarzyszenie jest organizacją pożytku publicznego. Jego celem jest pozyskiwanie środków finansowych na pomoc chorym dzieciom, zakup sprzętu dla oddziałów szpitala zajmujących się leczeniem dzieci i na indywidualną pomoc. Pieniądze zdobywa od sponsorów i z corocznych festynów „Gwiazdka na Rynku”.

„Do tej pory stowarzyszenie zebrało ponad 2 mln zł, dzięki którym wsparcie otrzymało około tysiąca dzieci” – powiedział Rajski.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.