PARTNER PORTALU
  • BGK

11 nowych karetek pogotowia

  • PAP    17 stycznia 2011 - 20:08
11 nowych karetek pogotowia

Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego (WSRM) w Łodzi wzbogaciła się o 11 nowych ambulansów ratunkowych, w tym 10 karetek specjalistycznych. Nowe karetki kosztowały Stację 3,5 mln zł.
Nowe karetki, wprowadzone w poniedziałek do eksloptacji, to mercedesy sprintery; 10 z nich to zespoły specjalistyczne typu "S". Zastąpią najbardziej wyeksploatowane ambulanse. Sześć z nich - w tym jedna podstawowa do transportu medycznego z lekarzem - będzie jeździć w Łodzi. Po jednej karetce trafi do Zgierza, Kutna, Bełchatowa, Łęczycy i Skierniewic.

Jedna karetka bez wyposażenia medycznego, jedynie z krzesełkiem kardiologicznym i noszami z podstawą, kosztowała 333 tys. zł. Auta zostały zakupione przez Wojewódzką Stację Ratownictwa Medycznego w Łodzi za 3,5 mln zł. Pieniądze pochodziły z kredytu poręczonego przez Urząd Marszałkowski w Łodzi.

W tegorocznym budżecie samorządu województwa łódzkiego zarezerwowano dla Stacji 903 tys. zł na zakup 14 nowych ambulansów wraz z wyposażeniem medycznym. To udział własny Stacji w projekcie finansowanym w większości ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

WSRM w Łodzi powstała w 2002 r. z połączenia Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Wojewódzkiej Kolumny Transportu Sanitarnego w Łodzi. W skład Stacji wchodzi m.in. pogotowie ratunkowe, które dysponuje 44 zespołami ratownictwa medycznego, w tym 13 zespołami specjalistycznymi oraz wodnym zespołem ratownictwa medycznego, które działa nad Zalewem Sulejowskim.

Stacja realizuje także transport sanitarny, prowadzi poradnie podstawowej opieki zdrowotnej i przychodnie specjalistyczne. WSRM w Łodzi zatrudnia ponad tysiąc osób, w tym 24 lekarzy, 73 pielęgniarki oraz 340 osoby średniego personelu medycznego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • rozsądny, 2011-01-17 22:49:10

    ciekawe co tam robi pozostałe 550 osób.....pewnie kadrowe, księgowe, mechanicy od własnych fuch i kierowcy nie-medycy...struktura z lat 80'. ostatnie bastiony komuny - spzozy i państwowe szkoły i uczelnie.
  • Józef, 2011-01-17 21:05:02

    Dobrze,że kupuje się karetki a nie tylko buduje się kościoły.Najwieksze bitwy toczą się najpierw o ciało a potem dopiero o dusze !