11 nowych karetek pogotowia

Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego (WSRM) w Łodzi wzbogaciła się o 11 nowych ambulansów ratunkowych, w tym 10 karetek specjalistycznych. Nowe karetki kosztowały Stację 3,5 mln zł.
11 nowych karetek pogotowia
Nowe karetki, wprowadzone w poniedziałek do eksloptacji, to mercedesy sprintery; 10 z nich to zespoły specjalistyczne typu "S". Zastąpią najbardziej wyeksploatowane ambulanse. Sześć z nich - w tym jedna podstawowa do transportu medycznego z lekarzem - będzie jeździć w Łodzi. Po jednej karetce trafi do Zgierza, Kutna, Bełchatowa, Łęczycy i Skierniewic.

Jedna karetka bez wyposażenia medycznego, jedynie z krzesełkiem kardiologicznym i noszami z podstawą, kosztowała 333 tys. zł. Auta zostały zakupione przez Wojewódzką Stację Ratownictwa Medycznego w Łodzi za 3,5 mln zł. Pieniądze pochodziły z kredytu poręczonego przez Urząd Marszałkowski w Łodzi.

W tegorocznym budżecie samorządu województwa łódzkiego zarezerwowano dla Stacji 903 tys. zł na zakup 14 nowych ambulansów wraz z wyposażeniem medycznym. To udział własny Stacji w projekcie finansowanym w większości ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

WSRM w Łodzi powstała w 2002 r. z połączenia Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Wojewódzkiej Kolumny Transportu Sanitarnego w Łodzi. W skład Stacji wchodzi m.in. pogotowie ratunkowe, które dysponuje 44 zespołami ratownictwa medycznego, w tym 13 zespołami specjalistycznymi oraz wodnym zespołem ratownictwa medycznego, które działa nad Zalewem Sulejowskim.

Stacja realizuje także transport sanitarny, prowadzi poradnie podstawowej opieki zdrowotnej i przychodnie specjalistyczne. WSRM w Łodzi zatrudnia ponad tysiąc osób, w tym 24 lekarzy, 73 pielęgniarki oraz 340 osoby średniego personelu medycznego. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

ciekawe co tam robi pozostałe 550 osób.....pewnie kadrowe, księgowe, mechanicy od własnych fuch i kierowcy nie-medycy...struktura z lat 80'. ostatnie bastiony komuny - spzozy i państwowe szkoły i uczelnie.

rozsądny, 2011-01-17 22:49:10 odpowiedz

Dobrze,że kupuje się karetki a nie tylko buduje się kościoły.Najwieksze bitwy toczą się najpierw o ciało a potem dopiero o dusze !

Józef, 2011-01-17 21:05:02 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE