PARTNER PORTALU
  • BGK

1225 aptek podpisało umowy z NFZ

  • PAP    1 stycznia 2012 - 07:30
1225 aptek podpisało umowy z NFZ

1225 aptek w województwie małopolskim podpisało do soboty wieczorem umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia - poinformowała rzecznik małopolskiego oddziału NFZ Jolanta Pulchna. Według niej dzięki temu pacjenci będą mieli pełny dostęp do leków refundowanych.
- Podpisywanie umów trwało do ostatnich godzin 2011 roku, by możliwe było pełne zabezpieczenie pacjentom dostępu do leków refundowanych - zaznaczyła Pulchna.

W Nowy Rok, tak jak dotychczas w każdy dzień świąteczny, na terenie województwa małopolskiego pacjenci będą mogli realizować recepty w 29 aptekach dyżurujących, a od 2 stycznia - w 1225 aptekach i punktach aptecznych w województwie.

Czytaj też: Bieg po lek

Informacja o aptekach dostępna jest na stronie internetowej małopolskiego oddziału NFZ www.nfz-krakow.pl. Pacjenci mogą również uzyskać informację o aptekach telefonicznie: pod specjalnie uruchomionym numerem infolinii tel. (12) 29 88 376 - czynnym od 2 do 5 stycznia w godzinach od 8.00 do 18.00 oraz pod numerami informacyjnymi małopolskiego NFZ.

Wykaz aptek będzie też dostępny w placówkach małopolskiego NFZ. Lista aptek została przekazana do urzędu miasta Krakowa (zabierz głos/oceń prezydenta), urzędu marszałkowskiego (oceń działania marszałka) oraz wszystkich placówek medycznych w województwie.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.