13,5 mln na oddział onkohematologii dziecięcej

W Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie powstanie oddział onkohematologii dziecięcej. Inwestycja kosztować będzie 13,5 mln zł. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci na oddział za dwa lata.
13,5 mln na oddział onkohematologii dziecięcej

Jak poinformował członek zarządu woj. podkarpackiego Tadeusz Pióro, w tym roku na rozpoczęcie prac przy budowie oddziału wydane zostanie ok. miliona złotych.

Pióro dodał, że szpital na powstanie oddziału onkohematologii miał zabezpieczone w budżecie tylko 7 mln zł. Natomiast po przetargu na jego budowę okazało się, że potrzebne będzie o wiele więcej pieniędzy.

"Znalezienie dodatkowych środków na tę inwestycję nie było łatwe. Jednak przeanalizowaliśmy budżet województwa, stan realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego i wiemy, że możemy rozpocząć tę inwestycję, gdyż mamy pewność, że uda nam się ją sfinansować ze środków unijnych" - zaznaczył.

Oddział hematologii, który powstanie przy rzeszowskim szpitalu nr 2 będzie pierwszą tego typu placówką na Podkarpaciu. Dotychczas dzieci, które zachorowały na nowotwory musiały jeździć na leczenie do innych ośrodków w kraju. Każdego roku u około 100 dzieci z Podkarpacia rozpoznawany jest nowotwór.

Na rzeszowskim oddziale leczonych będzie rocznie ok. 600 pacjentów - dzieci ze schorzeniami nowotworowymi w ramach lecznictwa stacjonarnego i ambulatoryjnego zarówno z województwa podkarpackiego, jak i pozostałych regionów Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE