PARTNER PORTALU
  • BGK

14 mln zł na oddział anestezjologii i intensywnej terapii

  • DM/Rynek Zdrowia    6 kwietnia 2011 - 08:48
14 mln zł na oddział anestezjologii i intensywnej terapii

W 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SPZOZ w Bydgoszczy oddano do użytku zmodernizowany i rozbudowany oddział kliniczny anestezjologii i intensywnej terapii.
Wartość inwestycji to blisko 14 mln zł. Jak informuje nas płk lek. Jarosław Marciniak, zastępca komendanta szpitala, oddział posiada łóżka intensywnej terapii, w tym intensywnej terapii pooperacyjnej oraz salę wybudzeń funkcjonującą przy zintegrowanym bloku operacyjnym.

Zmodernizowany oddział dysponuje także szerokimi możliwościami monitorowania i nowoczesnymi technikami podtrzymującymi czynności życiowe, w tym ciągłej terapii nerkozastępczej.

– Zastosowane rozwiązania techniczne i funkcjonalne zapewniają pacjentowi pełne bezpieczeństwo zgodnie z najwyższymi światowymi standardami w intensywnej opiece medycznej nad pacjentem – podkreśla Jarosław Marciniak.

Zmodernizowany oddział został oddany do użytku 4 kwietnia. Inwestycja była współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura 
i Środowisko Priorytet XII „Bezpieczeństwo zdrowotne i poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia”.

Na projekt „Wzrost jakości i dostępności świadczeń zdrowotnych 10 WSK z Polikliniką SP ZOZ w Bydgoszczy poprzez zakup sprzętu medcznego dla intensywnej terapii” placówka dostała 6,37 mln zł dotacji. Wartość całego projektu szacowana jest na blisko 13,9 mln zł.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • CYPRYSEK, 2011-04-06 13:19:17

    Ależ jak najbardziej taki sposób działania jest godny pochwały. Za niedługo zapewne i inne miasta pójdą ich śladem