PARTNER PORTALU
  • BGK

155 mln zł na rozbudowę szpitala

  • AZA    8 listopada 2010 - 15:57

Rozbudowa i modernizacja bydgoskiego Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego to największa od lat inwestycja medyczna w regionie. Koszt przedsięwzięcia to ponad 155 mln zł.
Gmach bydgoskiego Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego zostanie wzniesiony praktycznie od podstaw. Ta inwestycja, największa spośród zaplanowanych w ramach dwuletniego wojewódzkiego programu dużych inwestycji medycznych, już się rozpoczęła. Najmłodsi pacjenci będą dochodzić do zdrowia w nowoczesnej, znakomicie wyposażonej placówce, posiadającej najnowocześniejszą aparaturę medyczną, a ponadto basen i ogród na dachu budynku.

Nowy kompleks lecznicy zostanie wybudowany praktycznie od podstaw, a zabytkowa część gmachu głównego zmodernizowana. Na dachu powstanie ogród dla hospitalizowanych dzieci. Otoczenie budynku zostało pomyślane tak, by sprzyjać szybkiemu powrotowi do zdrowia, a całość kompleksu spełniać będzie najwyższe standardy.

Szpital wzbogaci się o nowoczesny oddział chirurgii dziecięcej i leczenia oparzeń oraz trzy nowe sale operacyjne. Zaplanowano też inne rozwiązania zgodnie z europejskimi normami, w tym między innymi  miejsca noclegowe dla rodziców chorych dzieci. Będzie ich 60. Modernizacja szpitala, która zakończy się w 2012 roku, pozwoli na znaczne skrócenie czasu oczekiwania na wykonanie badań i zabiegów.

Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Bydgoszczy leczy rocznie 9 tysięcy pacjentów. Liczba hospitalizowanych w nim chorych co roku się powiększa, w ciagu ostatnich 10 lat wzrosła blisko o połowę. Wzniesione w XIX wieku budynki lecznicy, a także te adaptowane i dobudowane później nie spełniały współczesnych norm dla tego typu obiektów. Wymagałyby niezwykle kosztowanej modernizacji. Taniej było rozpocząć budowę nowego kompleksu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.