PARTNER PORTALU
  • BGK

155 mln zł na rozbudowę szpitala

  • AZA    8 listopada 2010 - 15:57

Rozbudowa i modernizacja bydgoskiego Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego to największa od lat inwestycja medyczna w regionie. Koszt przedsięwzięcia to ponad 155 mln zł.
Gmach bydgoskiego Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego zostanie wzniesiony praktycznie od podstaw. Ta inwestycja, największa spośród zaplanowanych w ramach dwuletniego wojewódzkiego programu dużych inwestycji medycznych, już się rozpoczęła. Najmłodsi pacjenci będą dochodzić do zdrowia w nowoczesnej, znakomicie wyposażonej placówce, posiadającej najnowocześniejszą aparaturę medyczną, a ponadto basen i ogród na dachu budynku.

Nowy kompleks lecznicy zostanie wybudowany praktycznie od podstaw, a zabytkowa część gmachu głównego zmodernizowana. Na dachu powstanie ogród dla hospitalizowanych dzieci. Otoczenie budynku zostało pomyślane tak, by sprzyjać szybkiemu powrotowi do zdrowia, a całość kompleksu spełniać będzie najwyższe standardy.

Szpital wzbogaci się o nowoczesny oddział chirurgii dziecięcej i leczenia oparzeń oraz trzy nowe sale operacyjne. Zaplanowano też inne rozwiązania zgodnie z europejskimi normami, w tym między innymi  miejsca noclegowe dla rodziców chorych dzieci. Będzie ich 60. Modernizacja szpitala, która zakończy się w 2012 roku, pozwoli na znaczne skrócenie czasu oczekiwania na wykonanie badań i zabiegów.

Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Bydgoszczy leczy rocznie 9 tysięcy pacjentów. Liczba hospitalizowanych w nim chorych co roku się powiększa, w ciagu ostatnich 10 lat wzrosła blisko o połowę. Wzniesione w XIX wieku budynki lecznicy, a także te adaptowane i dobudowane później nie spełniały współczesnych norm dla tego typu obiektów. Wymagałyby niezwykle kosztowanej modernizacji. Taniej było rozpocząć budowę nowego kompleksu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.