PARTNER PORTALU
  • BGK

16,1 mln zł na przekształcenia pomorskich szpitali

  • Rynek Zdrowia    28 października 2012 - 12:39
16,1 mln zł na przekształcenia pomorskich szpitali

Ministerstwo Zdrowia zdecydowało o udzieleniu dotacji celowej dla pomorskiego samorządu na spłatę zobowiązań wynikających z przekształcenia w spółki dwóch lecznic: Szpitala św. Wincentego a Paulo Sp. z o.o. (dawny Szpital Miejski w Gdyni) oraz Szpitala Specjalistycznego w Prabutach.
Dzięki tej decyzji pomorski samorząd zyska ponad 16,1 mln zł: otrzyma z Ministerstwa Zdrowia kwotę 6,5 mln zł z tytułu przejęcia zobowiązań w postaci kredytów bankowych oraz pożyczki w związku z przekształceniem Szpitala Specjalistycznego w Probutach a także 9,6 mln zł z tytułu przejęcia kredytu bankowego w związku z przekształceniem dawnego Szpitala Miejskiego w Gdyni.

Akceptację uzyskał również wniosek o udzielenie dotacji na spłatę zobowiązań w wysokości 8 mln zł związanych z przekształceniem Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych w Gdańsku.

Na początku lipca br. Ministerstwo Zdrowia podjęło też decyzję o przyznaniu 2 mln zł na spłatę zobowiązań w wyniku przekształcenia Przemysłowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gdańsku.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, tym samym zaplanowany na 2012 r. proces przekształceń dla pięciu nowo utworzonych spółek ze 100-procentowym udziałem samorządu województwa pomorskiego (Przemysłowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Gdańsku, Szpital Dziecięcy Polanki, Szpital Specjalistyczny w Prabutach, Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, Szpital św. Wincentego a Paulo Sp. z o.o.) został zakończony. Kolejne przekształcenia zaplanowano na rok 2013. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.