PARTNER PORTALU
  • BGK

2 stycznia będzie problem z wizytą u lekarza rodzinnego na Pomorzu

  • RynekZdrowia.pl/Dziennik Bałtycki    27 grudnia 2014 - 10:32
2 stycznia będzie problem z wizytą u lekarza rodzinnego na Pomorzu

fot. Shutterstock

Pomorski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia zapowiada, że praktyki ponad 170 lekarzy rodzinnych z Pomorza, zrzeszonych w tej organizacji, nie będą od 2 stycznia otwarte.
Jak podaje "Dziennik Bałtycki", komunikat Federacji Porozumienie Zielonogórskie głosi, że ''jeżeli w toku rozmów prowadzonych z Ministrem Zdrowia, minister nie przedstawi propozycji konstruktywnych i uwzględniających jej postulaty, to zawiesi dalsze negocjacje do czasu przedstawienia takich propozycji przez resort".

W związku z tym praktyki ponad 170 lekarzy rodzinnych zrzeszonych w Pomorskim Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia nie będą od 2 stycznia otwarte. Lekarze podkreślają, że nie są w stanie podpisywać umów na warunkach proponowanych do tej pory przez ministra zdrowia i prezesa NFZ.

Jest im przykro, że w tę walkę muszą wciągać pacjentów, ale - w ich opinii - to jedyny straszak na urzędników, do których nie trafiają żadne rzeczowe argumenty.

Uważają, że jeśli pakiet onkologiczny zostanie wprowadzony w obecnym kształcie - sparaliżuje pracę przychodni podstawowej opieki zdrowotnej i doprowadzi je do bankructwa. Zaś chorym na raka, mamionym obietnicami szybkiego dostępu do badań i braku kolejek, przyniesie rozczarowanie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.