PARTNER PORTALU
  • BGK

3,5 mln dla kołobrzeskiego szpitala

  • KB    14 maja 2010 - 08:31
3,5 mln dla kołobrzeskiego szpitala

Regionalny Szpital w Kołobrzegu otrzyma dotację w kwocie 3,5 mln złotych na modernizację oddziału intensywnej terapii – dostosowanie do wymogów ustawowych w części budowlanej i sprzętowej.
Na sali ogólnej oddziału intensywnej terapii zwiększy się liczba łóżek oraz powstanie sala izolatka ze śluzą zlokalizowaną na odpowiadającej normom powierzchni użytkowej. Spełnione zostaną wymogi dotyczące ciągów technologicznych oraz wyposażenia w sprzęt i aparaturę medyczną. Zostanie wykonana rozbiórka i demontaż wszystkich instalacji sanitarnych, technicznych i elektrycznych, a następnie montaż zgodnie ze szczegółowym projektem budowlanym i wykonawczym.  Po modernizacji obiekt oddziału  i bloku operacyjnego będzie stanowił racjonalnie zorganizowaną i funkcjonalną całość.

Środki finansowe zabezpieczone zostały w budżecie województwa zachodniopomorskiego na rok 2010 w wydatkach przewidzianych na finansowanie lub dofinansowanie sprzętu i aparatury medycznej oraz modernizacji i remontów wojewódzkich jednostek ochrony zdrowia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.