3,5 mln dla kołobrzeskiego szpitala

Regionalny Szpital w Kołobrzegu otrzyma dotację w kwocie 3,5 mln złotych na modernizację oddziału intensywnej terapii – dostosowanie do wymogów ustawowych w części budowlanej i sprzętowej.
3,5 mln dla kołobrzeskiego szpitala

Na sali ogólnej oddziału intensywnej terapii zwiększy się liczba łóżek oraz powstanie sala izolatka ze śluzą zlokalizowaną na odpowiadającej normom powierzchni użytkowej. Spełnione zostaną wymogi dotyczące ciągów technologicznych oraz wyposażenia w sprzęt i aparaturę medyczną. Zostanie wykonana rozbiórka i demontaż wszystkich instalacji sanitarnych, technicznych i elektrycznych, a następnie montaż zgodnie ze szczegółowym projektem budowlanym i wykonawczym.  Po modernizacji obiekt oddziału  i bloku operacyjnego będzie stanowił racjonalnie zorganizowaną i funkcjonalną całość.

Środki finansowe zabezpieczone zostały w budżecie województwa zachodniopomorskiego na rok 2010 w wydatkach przewidzianych na finansowanie lub dofinansowanie sprzętu i aparatury medycznej oraz modernizacji i remontów wojewódzkich jednostek ochrony zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE