PARTNER PORTALU
  • BGK

32 mln zł na modernizację szpitala wojewódzkiego w Lublinie

  • Rynek Zdrowia/Dziennik Wschodni    15 lutego 2018 - 10:53
32 mln zł na modernizację szpitala wojewódzkiego w Lublinie
fot. arch.

26,2 mln zł - tyle z funduszy unijnych popłynie do Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie. Dzięki tym środkom placówka przejdzie kompleksową modernizację i wymieni część sprzętu medycznego na nowy. Całkowity koszt projektu przekracza 32 mln zł.
Remont obejmie wszystkie palcówki tworzące szpital. I tak w lecznicy przy ul. Lubartowskiej 81 remont i modernizację przejdą oddziały noworodków i wcześniaków oraz położniczy z patologią ciąży a także pracownia diagnostyki laboratoryjnej i pracownia rentgenodiagnostyki ogólnej.

Przy ul. Biernackiego 9 szpital chce wyremontować i zmodernizować budynek po oddziale chorób wewnętrznych oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy NR 2 na potrzeby opieki długoterminowej.

Z kolei przy ul. Herberta 21 zostaną wyremontowane i przebudowane pomieszczenia na potrzeby oddziałów anestezjologii i intensywnej terapii, chorób wewnętrznych z pododdziałem geriatrii, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, podstawowej opieki zdrowotnej, działu fizjoterapii oraz zaplecza diagnostycznego i aptecznego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.