PARTNER PORTALU
  • BGK

380 tys. zł na pomoc niepełnosprawnym

  • PAP    28 lipca 2011 - 05:29
380 tys. zł na pomoc niepełnosprawnym

Ponad 380 tys. zł przeznaczyło Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej na realizację siedmiu projektów z Podkarpacia, które dotyczą pomocy osobom z zaburzeniami psychicznymi - poinformowała rzeczniczka wojewody podkarpackiej Małgorzata Oczoś.
Projekty przygotowały stowarzyszenia działające na rzecz osób niepełnosprawnych oraz gminy. Dotację otrzyma m.in. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu. 100 tys. zł dofinansowania zostanie przeznaczone na prowadzenie mieszkania chronionego dla osób niepełnosprawnych.

"Mieszkania chronione są doskonałą formą integracji niepełnosprawnych ze społeczeństwem i pewnej dla nich autonomii. W nich czują się jak w domu" - powiedział przewodniczący zarządu Stowarzyszenia Mariusz Mituś. Pierwsze takie mieszkanie zostało już utworzone; w tej chwili przebywa w nim dziewięć osób.

Dofinansowanie do zaplanowanych projektów otrzymają także m.in.: Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Sędziszowie Młp. oraz Stowarzyszenie Rodzin Otwarty Umysł w Rzeszowie, które zajmuje się wspieraniem osób po przebytych kryzysach psychicznych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.