PARTNER PORTALU
 • BGK

40-lecie istnienia szpitala w Otwocku

 • eOstrołęka/Rynek Zdrowia    14 listopada 2013 - 10:54
40-lecie istnienia szpitala w Otwocku

13 listopada br. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Adama Grucy w Otwocku obchodził 40-lecie swojego istnienia. Z tej okazji placówka została wyróżniona Medalem Pamiątkowym "Pro Masovia", który w imieniu marszałka wręczył sekretarz województwa, dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie Waldemar Kuliński.
Otwocka placówka jest obecnie jednym z największych wysokospecjalistycznych ośrodków urazowo-ortopedycznych w kraju z jedynym w Polsce Oddziałem Uszkodzeń i Patologii Miednicy oraz Oddziałem Gruźlicy Kostno-Stawowej. Szpital sukcesywnie poszerza zakres udzielanych świadczeń zdrowotnych, wprowadza innowacyjne metody leczenia, kupuje specjalistyczny sprzęt, jak również modernizuje swoje oddziały.

Sukcesywnie dokonywana jest modernizacja bloku operacyjnego, powstają również nowe pracownie - w grudniu ub.r. odbyło się uroczyste otwarcie nowo powstałej pracowni rezonansu magnetycznego i densytometrii.

Historia szpitala sięga czasów powojennych. Obecnie Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Prof. Adama Grucy w Otwocku dysponuje 437 łóżkami, w tym 36 łóżkami z zakresu rehabilitacji ogólnej. Corocznie hospitalizowanych jest blisko 11 tys. pacjentów, z czego 18 proc. stanowią pacjenci z endoprotezoplastyką stawów biodrowych i kolanowych. W poradniach specjalistycznych dla dorosłych i dzieci rocznie leczy się około 44,5 tys. osób.

Więcej: eostroleka.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • krzysztof janowski, 2017-08-29 10:15:19

  Do medyk: bardzo prosze o kontakt do dr Misiak jesli jest to mozliwe - sprawa pilna
 • krzysztof janowski, 2017-08-29 10:13:23

  Do medyk:
 • medyk, 2013-11-14 13:51:17

  Proszę nie pisać nieprawdy.Szpital im Grucy w Otwocku oddziału grużlicy kostno stawowej nie posiada.Zlikwidował go w dniu śmierci profesora Malawskiego prekursora tego szpitala.Obecnie poza dr.Misiak nie ma osób zajmujących się gruźlica.Fikcyjnie stworzono pododdział grużlicy gdyż toczą się postępo...wania sądowe i wyjaśnianie niejasności w ilości leczonych pacjentów.  rozwiń