PARTNER PORTALU
  • BGK

400 tys. zł na uzależnienia

  • AZA    11 lutego 2011 - 22:07

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przyznał dofinansowanie podmiotom niepublicznym wyłonionym w otwartym konkursie ofert w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom.
Przyznane dotacje mają pomóc w zrealizowaniu następujących celów: zmniejszenie spożycia alkoholu oraz zahamowanie tempa wzrostu popytu na narkotyki, wspieranie rozwoju, modernizacja i zwiększenie dostępności do usług terapeutycznych dla osób uzależnionych i współuzależnionych, edukacja społeczna w zakresie konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych, metody zapobiegania oraz ograniczenia negatywnych skutków takich zachowań, współpraca i wspieranie działań administracji publicznej: samorządowej i państwowej, organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli różnych środowisk zawodowych i lokalnych w obszarach profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień.

Po przeanalizowaniu zgłoszeń pod kątem formalnym i merytorycznym, do dofinansowania rekomendowanych zostało 9 ofert od 5 organizacji. Są to:

Stowarzyszenie Wolontariuszy "Da Du" oferta "Mam wiedzę, żyję bardziej świadomie" - 32 592 zł
Poradnia Profilaktyki i Terapii Uzależnień MONAR w Szczecinie oferta "Program edukatorów rówieśniczych" – 37 000 zł
Stowarzyszenie Woluntariuszy "Da Du" oferta "Warsztaty umiejętności psychospołecznych” –37 200 zł

Stowarzyszenie "MiastoHolizm" oferta "Realizacja cyklu 38 audycji radiowych[…]" – 65 120 zł
Stowarzyszenie Wolontariuszy "Da Du"  oferta PROFILIADA – 51 360 zł
Z.O.T.R.iP.D.U. "Powrót z U" oferta "Promowanie usług terapeutycznych oferowanych przez placówki lecznictwa odwykowego[…]" - 32 001 zł

Z.O.T.R.iP.D.U. "Powrót z U" oferta "Nova Grupa" – 23 200 zł
Z.O.T.R.iP.D.U. "Powrót z U" oferta "Szkolenie ustawiczne kadr jednostek lecznictwa odwykowego"    -  21 040 zł
Fundacja "Razem bezpiecznej" oferta "Moda na trzeźwość" - 80 000 zł

Łączna kwota wszystkich powyższych dotacji wyniosła 379 513 złotych. Środki pochodzą z budżetu województwa na 2011 r. w sprawie wsparcia realizacji zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom w ramach Wojewódzkiego Programu Przeciwdziałania Uzależnieniom na lata 2006 – 2015. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.