PARTNER PORTALU
 • BGK

500 plus tylko dla zaszczepionych dzieci?

 • AT    22 sierpnia 2017 - 10:55
500 plus tylko dla zaszczepionych dzieci?
Obowiązkowe szczepienia dla dzieci by dostać 500 plus? (fot.fotolia)

Wykonanie szczepienia powinno być powiązane z wypłatą zasiłku 500 plus - uważa krakowski radny Łukasz Wantuch.
Krakowski radny Łukasz Wantuch proponuje ciekawy pomysł na rozwiązanie problemu uchylania się od obowiązku szczepień dzieci przez rodziców. W liście do resortu rodziny napisał, że według niego wykonanie szczepienia powinno być powiązane z wypłatą dodatku 500 plus. Zdaniem Wantucha rodzice dzieci, które nie przejdą obowiązkowych szczepień, nie powinni mieć prawa do świadczenia w wysokości 500 zł miesięcznie - podało Radio Zet.

Czytaj też: Powikłania po szczepieniach: Państwo będzie płacić odszkodowania

Radny podzielił się swoim pomysłem w liście do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej. Jak przekonuje, tą drogą można rozwiązać narastający problem "nieszczepienia dzieci przez rodziców, wprowadzanych w błąd fałszywymi informacjami medycznymi i prasowymi, w szczególności związkami między autyzmem a szczepionkami" - poinformował Radio Zet.

Według radnego, wypłata 500 plus mogłaby być uzależniona od dołączenia ksero książeczki zdrowia lub zaświadczenia od lekarza o odbyciu obowiązkowych, bezpłatnych szczepień. Dokument taki byłby składany raz w roku od 2018 roku wraz z innymi przy wniosku o wypłatę 500 plus - proponuje radny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Aganh, 2017-09-01 11:05:21

  Proponuje włożyć posłowi głowę pod tramwaj. Zapobiegnie to rozszerzaniu głupoty.
 • mama, 2017-08-23 13:26:34

  widać że poseł nie ma dzieci - lub się nimi nie interesuje, bo 1. lekarz lefzy a nie wydaje zaświadczenia za to trzeba zapłacić wg cennika, bo NFZ nie płąci za taka wizytę.2. szczepienia nie są co roku jest kalendarz szczepień i dzieci w wieku np 15 lat już się nie szczepią.
 • Prof. Glass, 2017-08-23 10:31:35

  Chazarska mafia w natarciu! Niech tam nawet poszczepienny autyzm, Asparger - lepiej po trupach do przodu niż dać gojom żyć w spokoju!