500 plus tylko dla zaszczepionych dzieci?

Wykonanie szczepienia powinno być powiązane z wypłatą zasiłku 500 plus - uważa krakowski radny Łukasz Wantuch.
500 plus tylko dla zaszczepionych dzieci?
Obowiązkowe szczepienia dla dzieci by dostać 500 plus? (fot.fotolia)

Krakowski radny Łukasz Wantuch proponuje ciekawy pomysł na rozwiązanie problemu uchylania się od obowiązku szczepień dzieci przez rodziców. W liście do resortu rodziny napisał, że według niego wykonanie szczepienia powinno być powiązane z wypłatą dodatku 500 plus. Zdaniem Wantucha rodzice dzieci, które nie przejdą obowiązkowych szczepień, nie powinni mieć prawa do świadczenia w wysokości 500 zł miesięcznie - podało Radio Zet.

Czytaj też: Powikłania po szczepieniach: Państwo będzie płacić odszkodowania

Radny podzielił się swoim pomysłem w liście do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej. Jak przekonuje, tą drogą można rozwiązać narastający problem "nieszczepienia dzieci przez rodziców, wprowadzanych w błąd fałszywymi informacjami medycznymi i prasowymi, w szczególności związkami między autyzmem a szczepionkami" - poinformował Radio Zet.

Według radnego, wypłata 500 plus mogłaby być uzależniona od dołączenia ksero książeczki zdrowia lub zaświadczenia od lekarza o odbyciu obowiązkowych, bezpłatnych szczepień. Dokument taki byłby składany raz w roku od 2018 roku wraz z innymi przy wniosku o wypłatę 500 plus - proponuje radny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Proponuje włożyć posłowi głowę pod tramwaj. Zapobiegnie to rozszerzaniu głupoty.

Aganh, 2017-09-01 11:05:21 odpowiedz

widać że poseł nie ma dzieci - lub się nimi nie interesuje, bo 1. lekarz lefzy a nie wydaje zaświadczenia za to trzeba zapłacić wg cennika, bo NFZ nie płąci za taka wizytę.2. szczepienia nie są co roku jest kalendarz szczepień i dzieci w wieku np 15 lat już się nie szczepią.

mama, 2017-08-23 13:26:34 odpowiedz

Chazarska mafia w natarciu! Niech tam nawet poszczepienny autyzm, Asparger - lepiej po trupach do przodu niż dać gojom żyć w spokoju!

Prof. Glass, 2017-08-23 10:31:35 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE