PARTNER PORTALU
  • BGK

57 mln zł na rozbudowę szpitala

  • PAP    4 listopada 2011 - 10:18
57 mln zł na rozbudowę szpitala

57 mln zł kosztować będzie budowa nowego bloku operacyjnego, oddziału intensywnej opieki medycznej oraz sterylizatorni w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu.
Dofinansowanie unijne inwestycji, która zakończona ma być w połowie 2013 roku, wynosi 40 mln zł.

W piątek położony zostanie kamień węgielny pod rozbudowę szpitala.

Jak powiedziała dyrektor placówki Elżbieta Gelert, dotychczasowy blok operacyjny i oddział intensywnej terapii w elbląskim szpitalu wojewódzkim jest za mały jak na potrzeby pacjentów, stąd decyzja o budowie od podstaw nowych obiektów.

„W starym bloku operacyjnym są 4 sale, w nowym będzie ich 8; na dotychczasowym oddziale intensywnej terapii jest 8 łóżek, a w nowym będzie 13. Powstaną także sale do wybudzania pacjentów i nowa centralna sterylizatornia” – powiedziała Gelert.

Podkreśliła, że jeszcze kilka lat temu w elbląskim szpitalu pomoc uzyskiwało 5 tys. pacjentów, teraz 12 tys., więc rozbudowa infrastruktury stała się koniecznością.

Budowa zakończy się w połowie 2013 roku. Inwestycja jest dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Z tej samej puli są rozbudowywane także inne szpitale na Warmii i Mazurach.

Modernizację przeprowadzają między innymi olsztyńskie placówki: Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny oraz Szpital Pulmonologiczny.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.