61 mln zł na nową onkologię w Gdyni

  • Przegląd prasy/Dziennik Bałtycki
  • 11-06-2011
  • drukuj
Wkrótce rozpocząć się ma budowa nowego budynku Gdyńskiego Centrum Onkologii przy Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni.
61 mln zł na nową onkologię w Gdyni

Oddziały zabiegowe, sale operacyjne i stanowiska intensywnej terapii Gdyńskiego Centrum Onkologii w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni (przy ul. Powstania Styczniowego 1) przeniosą się do jednego kompleksu – pisze „Dziennik Bałtycki”.

Wkrótce rozpocząć się ma budowa nowego budynku GCO.

Jest już wyłoniony wykonawca. Koszt inwestycji to 61 mln zł: 46 mln zł pochodzi z funduszy Unii Europejskiej, w ramach regionalnego programu operacyjnego, a pozostała część to wkład Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Budowa zakończyć się ma w roku 2013.

Nowe centrum onkologii będzie miało powierzchnię 6 tys. m kw. W czterokondygnacyjnym budynku znajdzie się pięć sal operacyjnych i osiem stanowisk do intensywnego nadzoru medycznego oraz oddziały ginekologii i chirurgii onkologicznej.

Inwestycja obejmuje także wyposażenie centrum onkologii w nowoczesny sprzęt. Projekt ma rozwinąć specjalistyczne usługi medyczne w zakresie chorób nowotworowych oraz poprawić dostępność leczenia w Gdyńskim Centrum Onkologii – informuje „Dziennik Bałtycki”.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Czy mam rozumiec ze tak długo,tak wiele lat czekania teraz da juz owoce?To będzie radośc wsród lekarzy i pielegniarek!!Potwierdzcie kiedy ruszą prace!!

cancerek, 2011-06-13 00:09:01 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE