PARTNER PORTALU
  • BGK

79 mln w projekcie budżetu na szpital kliniczny

  • poranny.pl/Rynek Zdrowia    11 grudnia 2011 - 09:31
79 mln w projekcie budżetu na szpital kliniczny

W 2012 roku zakończy się budowa nowego budynku Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku razem z lądowiskiem. Zostanie też ogłoszony przetarg na modernizację dotychczasowych oddziałów.
Przebudowa i modernizacja szpitala klinicznego ma zakończyć się w 2015 roku. Powierzchnia placówki zwiększy się dwukrotnie. Uniwersytet Medyczny zdobył na ten cel z budżetu państwa ponad 500 mln zł. Pieniądze otrzymuje w ratach, z których najbliższa wyniesie 79 mln zł. Taka kwota zapisana jest w projekcie budżetu państwa na przyszły rok.

W tym roku Uniwersytet wydał 35 mln zł. Zakończyła się większość robót związanych z zagospodarowaniem terenu oraz prace przy infrastrukturze wodociągowej, gazowej i sanitarnej. Ukończona jest też kondygnacja piwniczna w nowym skrzydle szpitala oraz piętro nad kliniką rehabilitacji, gdzie będzie się mieściła okulistyka i klinika nadciśnienia tętniczego.

W 2012 roku ma być już gotowy stan surowy nowego budynku szpitalnego oraz lądowisko. W połowie 2013 roku mają być tu przenoszone kliniki ze starych budynków szpitalnych. Wtedy też rozpocznie się ich modernizacja. Na początku przyszłego roku zostanie ogłoszony przetarg na te prace.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.