PARTNER PORTALU
  • BGK

8,7 mld zł na leczenie w woj. mazowieckim

  • PAP    1 września 2010 - 15:04
8,7 mld zł na leczenie w woj. mazowieckim

Ponad 8,7 mld zł zamierza przeznaczyć mazowiecki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia na finansowanie świadczeń w 2011 r. Konkursy ofert, do których przystąpią lecznice, rozpoczną się w połowie września.
Jak poinformowała rzeczniczka mazowieckiego NFZ Wanda Pawłowicz, Fundusz spodziewa się m.in.: 5 tys. ofert od świadczeniodawców ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, 1,5 tys. ofert z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, około 2 tys. ofert z zakresu stomatologii, ponad 1 tys. ofert dotyczących lecznictwa szpitalnego i ponad 300 ofert z zakresu opieki długoterminowej.

Prezes NFZ Jacek Paszkiewicz zwrócił się do dyrektorów oddziałów wojewódzkich Funduszu z prośbą o podjęcie niezwłocznych działań w przygotowaniu przeprowadzenia postępowań w sprawie zawarcia umów na świadczenia opieki zdrowotnej w 2011 r.

Chodzi o to, by - zgodnie z wcześniej przyjętym harmonogramem - od 15 września sukcesywnie ogłaszać konkursy ofert w poszczególnych rodzajach świadczeń. Taki termin rozpoczęcia konkursów ofert podyktowany jest koniecznością podpisania umów do 31 grudnia.

Taki wymóg określono też w nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. W przypadku niespełnienia przez świadczeniodawców warunków dotyczących personelu medycznego lub wyposażenia w sprzęt i aparaturę medyczną przepisy umożliwiają dyrektorom oddziałów wojewódzkich przeprowadzenie dodatkowego postępowania konkursowego.
 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.