PARTNER PORTALU
  • BGK

920 tys. zł z Unii dla szpitala w Drezdenku

  • PAP    21 maja 2012 - 07:11
920 tys. zł z Unii dla szpitala w Drezdenku

Ponad 920 tys. zł z funduszy unijnych uzyskał szpital w Drezdenku na budowę zintegrowanego systemu obiegu informacji.
Dzięki temu do lekarza będzie można zarejestrować się bez wychodzenia z domu. Pacjent otrzyma smsa o zbliżającej się wizycie. Lecznica na realizację przedsięwzięcia otrzymała dofinansowanie z lubuskiego regionalnego programu operacyjnego. Zadanie opiewa na prawie 1,1 mln, zł. Unijne dofinansowanie będzie na poziomie 920 tys. zł.

Dzięki nowoczesnemu systemowi obiegu informacji lekarz prowadzący pacjenta będzie miał dostęp do historii choroby pacjenta w formie elektronicznej, co ma przyspieszyć proces diagnozowania i leczenia – wyjaśnił zastępca dyrektora ds. medycznych szpitala Piotr Dębicki.

System stworzy także możliwość konsultacji wyników badań ze specjalistami z odległych placówek. Według kierownictwa lecznicy dzięki wprowadzeniu rejestracji on-line pacjenci będą mogli zapisać się do specjalisty bez wychodzenia z domu – przez internet.

Ponadto, po umówieniu wizyty, pacjent dostanie smsa przypominającego o jej zbliżającym się terminie. Takie rozwiązania mają skrócić kolejki oczekujących do rejestracji w szpitalu, a pacjentowi dać możliwość zapoznania się m.in. z ofertą szpitala, godzinami otwarcia poradni, a także dostępnością personelu.

Oprócz nowoczesnego systemu rejestracji, do lekarza nadal będzie się można zapisywać osobiście i telefonicznie. W ramach inwestycji planuje się zakup i instalację systemu informatycznego, zakup sprzętu komputerowego i niezbędnego oprogramowania. System ma rozpocząć pracę jeszcze w tym roku.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.