PARTNER PORTALU
  • BGK

Absurd. 5 lat czekania na operację w miejskim szpitalu...

  • Gazeta Wyborcza/RynekZdrowia.pl    11 grudnia 2009 - 10:14

Zabieg endoprotezoplastyki stawu biodrowego wyznaczono pacjentce w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie na 31 lipca 2014 r.!
Na ortopedii Szpitala Wojewódzkiego terminy wszczepienia stawu biodrowego czy kolanowego sięgają ponad trzech lat. Na tyle pozwalają limity wyznaczane przez NFZ.

Aby liczyć, że ktoś w kolejce po zabieg awansuje, jego stan zdrowia musi się znacznie pogorszyć i np. wystąpi tak duży ból, że nie pozwoli funkcjonować nawet mimo przyjmowania silnych środków przeciwbólowych. Decyzję o ewentualnym przyspieszeniu terminu zabiegu podejmuje komisja złożona z ordynatorów oddziałów zabiegowych.

Długie oczekiwanie to także zmora pacjentów przychodni specjalistycznych. Czekanie osiem miesięcy na wizytę w poradni kardiologicznej z małym dzieckiem, u którego stwierdzono szmery w sercu to norma.

Gazeta Wyborcza Olsztyn prezentuje na swoich łamach przykładowy czas oczekiwania na zabiegi w olsztyńskich placówkach zdrowia. Otwiera ja czas czterech miesięcy dzielący pacjentkę od operacji pęcherzyka żółciowego, a zamyka pięcioletni okres oczekiwania na zabieg endoprotezoplastyki stawu biodrowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.