PARTNER PORTALU
  • BGK

Afera we Wrocławiu. Zarzuty dla szefów Pogotowia Ratunkowego

  • PAP/AH    13 października 2017 - 17:41
Afera we Wrocławiu. Zarzuty  dla szefów Pogotowia Ratunkowego
Chodzi o nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu w ramach prowadzonych w latach 2003-2017 inwestycji gospodarczych. Fot. Shutterstock

Dyrektor Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu Wincenty M, jego zastępca Stanisława O. oraz radca prawny Joanna M. usłyszeli zarzuty szkody majątkowej znacznej wartości, niedopełnienia obowiązków i nepotyzmu  podała prokuratura.
W czwartek te trzy osoby zostały zatrzymane przez policję w ramach śledztwa, które prowadzi od grudnia zeszłego roku wrocławska prokuratura okręgowa wraz z Wydziałem do Walki z Korupcją wrocławskiej policji.

Chodzi o nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu w ramach prowadzonych w latach 2003-2017 inwestycji gospodarczych skutkujących wyrządzeniem znacznej szkody majątkowej w kwocie powyżej 500 tys. zł.

- Dotyczy to również nieprawidłowości związanych z zarządzaniem Pogotowiem Ratunkowym we Wrocławiu, polegających na przekroczeniu uprawnień i niedopełnieniu obowiązków służbowych poprzez m.in. wykorzystywanie pełnionych funkcji do celów prywatnych, stosowanie nepotyzmu, mobbingu wobec podległych pracowników, niepowiadomienia organów ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa nieumyślnego spowodowania zgonu pacjenta, jak też poświadczania nieprawdy w dokumentach tej jednostki - napisała w komunikacie rzeczniczka prasowa prokuratury Małgorzata Klaus

Dodała, że podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli jednocześnie obszerne wyjaśnienia w tej sprawie.

- Po zakończeniu czynności procesowych prokuratura podejmie decyzję ws. stosowania środków zapobiegawczych wobec zatrzymanych osób - poinformowała.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.