PARTNER PORTALU
  • BGK

Agnieszka Pachciarz prezesem NFZ?

  • PAP    25 czerwca 2012 - 13:38
Agnieszka Pachciarz prezesem NFZ?

Rada NFZ pozytywnie zaopiniowała w poniedziałek kandydaturę wiceminister zdrowia Agnieszki Pachciarz na stanowisko prezesa funduszu – poinformowała przewodnicząca Rady NFZ Renata Hayder.
Kandydaturę Pachciarz Radzie NFZ zarekomendował minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Teraz decyzję w sprawie powołania nowego prezesa funduszu podejmie premier Donald Tusk. Opinia Rady NFZ nie jest dla niego wiążąca.

Pachciarz została powołana na stanowisko wiceministra zdrowia na początku marca. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, od 2004 roku wykonuje zawód radcy prawnego. Specjalizuje się w prawie medycznym.

Współpracowała m. in. z samorządem lekarskim, samorządem terytorialnym, Kasami Chorych i NFZ. Zarządzała dwoma wielkopolskimi szpitalami, pełniąc najpierw funkcję dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupcy (od 2005 r.) a następnie (od 2009 r.) była prezesem zarządu Pleszewskiego Centrum Medycznego Spółki z o.o.

Premier na początku czerwca odwołał Jacka Paszkiewicza ze stanowiska prezesa NFZ. Wnioskował o to Arłukowicz. Wniosek pozytywnie zaopiniowało siedmiu członków Rady NFZ; jeden był przeciw. Do czasu powołania nowego prezesa funduszu jego obowiązki pełni dotychczasowy zastępca Zbigniew Teter.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.