PARTNER PORTALU
  • BGK

Akademickie Centrum ze starego szpitala

  • Anna Kaczmarek/Rynek Zdrowia    30 czerwca 2010 - 09:25

Śląski Uniwersytet Medyczny przygotował studium programowo-przestrzenne dla remontu dawnego szpitala w Zabrzu, który stanie się Akademickim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej.
- Na zlecenie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach  zostało wykonane studium programowo - przestrzenne inwestycji, jaką jest przebudowa dawnego szpitala miejskiego nr 1 „Wyciska” w Zabrzu dla  docelowej lokalizacji Akademickiego Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej oraz funkcji naukowo-dydaktycznych wydziału lekarskiego z  oddziałem lekarsko - dentystycznym w Zabrzu - mówi Izabela Koźmińska-Życzkowska, rzecznik prasowy SUM w Katowicach

Jak informuje, aktualnie uczelnia stara się ustalić termin spotkania z prezydentem Zabrza w celu przedstawienia i omówienia szczegółów dokumentu.

Przypomnijmy, że budynki starego zabrzańskiego szpitala zostały przekazane SUM przez władze Zabrza jako darowizna.

- To duża inwestycja. Wszelkie formalności w związku z nią musza być wykonane zgodnie z prawem. Dlatego potrzeba nam czasu. Następnym etapem będzie m.in. stworzenie projektu budowlanego – tłumaczy rzeczniczka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.