PARTNER PORTALU
  • BGK

Aparatura dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego

  • AZA    18 maja 2011 - 21:54
Aparatura dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach wzbogaci się o nowy sprzęt diagnostyczny wartości prawie miliona złotych. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego wyraził zgodę na zakup m.in. laparoskopu operacyjnego, sterylizatora parowego wraz z wyposażeniem oraz aparatu RTG.
Taka zgoda jest niezbędna przy planowanych przez szpital zakupach o wartości powyżej 100 tys. zł – jak to jest w przypadku WSZ. Dla potrzeb Oddziału Ginekologiczno-Położniczego szpital zamierza zakupić laparoskop operacyjny o wartości 220 tys. zł ( w tym 120 tys. zł to środki z budżetu województwa).Obecnie Oddział Ginekologiczno-Położniczy nie ma na swoim wyposażeniu laparoskopu, stąd konieczności doposażenia oddziału w brakujący sprzęt medyczny.

Z kolei na potrzeby Centralnej Sterylizacji zakupiony zostanie sterylizator parowy wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem o wartości 160.000 zł. Obecnie użytkowany sprzęt jest już wyeksploatowany, ulega częstym awariom, co utrudnia pracę. Stąd też konieczność zakupu  nowego sterylizatora parowego.

O nową aparaturę wzbogaci się także Oddział Kardiochirurgii. Zostanie on doposażony m.in. w nowy aparat RTG mobile driver o wartości 360.000 zł. Sprzęt trafi do Pracowni Hemodynamiki w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii.

Wartość planowanego przez  Wojewódzki Szpital Zespolony zakupu to 960 tys. zł. Większość kwoty pochodzić będzie z budżetu szpitala, 120 tys. dołoży samorząd województwa. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.