PARTNER PORTALU
  • BGK

Asystent pomoże chorym za samorządowe pieniądze

  • AT    22 sierpnia 2012 - 19:13
Asystent pomoże chorym za samorządowe pieniądze

Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę MATIO zaprasza wszystkich chętnych do udziału w projekcie "Profesjonalny asystent osoby niepełnosprawnej". Asystent to osoba pomagająca osobie niepełnosprawnej, jej opiekunom i rodzinie w rehabilitacji społecznej.
Projekt jest całkowicie bezpłatny.

Pomoc świadczona przez asystenta osoby niepełnosprawnej kierowana jest do wszystkich osób ze schorzeniami oddechowymi i krążeniowymi z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz do chorych na choroby rzadkie.

Asystenci odwiedzać będą rodziny od września do grudnia 2012 roku. Asystent będzie odwiedzać rodzinę raz w tygodniu służąc niezbędnym wsparciem i pomocą.

Asystent może udzielić niezbędnych informacji, towarzyszyć przy załatwianiu spraw urzędowych, odrabiać lekcje z dziećmi, zająć kolejkę w przychodni, pomóc z ciężkimi zakupami, doradzić w sprawach zawodowych, skierować do odpowiednich instytucji lub po prostu porozmawiać. Jest to osoba, która może odciążyć w codziennej opiece nad osobą niepełnosprawną.

Fundacja MATIO zaprasza osoby i rodziny, które pragną skorzystać z bezpłatnej pomocy asystenta osoby niepełnosprawnej do kontaktu i przesyłania zgłoszeń: 12 292 31 80, e-mail: krakow@mukowiscydoza.pl. ul. Celna 6, 30-507 Kraków.

Projekt realizowany jest ze środków gminy Kraków.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.