PARTNER PORTALU
  • BGK

Atopia - darmowe porady lekarzy

  • PAP    26 lipca 2012 - 11:22
Atopia - darmowe porady lekarzy

W ramach programu edukacyjnego „Halo!ATOPIA”, który startuje w sobotę w stolicy, rodzice i opiekunowie dzieci z atopowym zapaleniem skóry będą mogli porozmawiać z ekspertami i dowiedzieć więcej o chorobie.
Pierwsze spotkanie w ramach projektu „Halo! ATOPIA – Lepsze życie z Atopowym Zapaleniem Skóry” odbędzie się w sobotę 28 lipca w godzinach 10.00 – 14.00 w Centrum Komunikacji Społecznej na Placu Konstytucji 4 w Warszawie. Będzie ono dotyczyć tematyki dermatologiczno–alergicznej.

Organizator wydarzenia, Fundacja Alabaster, zaprasza na spotkanie opiekunów i rodziców dzieci do 14. roku życia, które są chore na AZS, bądź mają inne objawy alergii atopowej. Będą oni mogli porozmawiać z lekarzami specjalistami, którzy zajmują się atopią – alergologiem Anną Wójtowicz, dietetykiem Joanną Żółkowską oraz z psycholog Kasią Wyrzykowska, a także wymienić doświadczenia z rodzicami i opiekunami innych dzieci z AZS.

W spotkaniu mogą również uczestniczyć mali pacjenci. Ci, którzy są mają od 3. do 14. lat będą mogli wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez animatorów, najmłodsze maluchy pozostaną pod opieką rodziców.

Udział we wszystkich spotkaniach z ekspertami i lekarzami jest bezpłatny. Należy jedynie wejść na stronę internetową www.haloatopia.pl i wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy. Ilość miejsc jest ograniczona.

„Pragniemy stworzyć przestrzeń do dialogu pomiędzy rodzicami dzieci z AZS, a lekarzami różnych specjalności, psychologami, dietetykami oraz podsumować nasze rozmowy w publikacji o atopii. Wierzymy, że lepsze rozumienie choroby uwzględniające różne jej aspekty spowoduje lepsze radzenie sobie z jej objawami i skutkami, a tym samym – wpłynie na wzrost jakości życia dzieci z AZS i ich rodzin” – mówi prezes Fundacji Alabaster Monika Wyrzykowska.

Organizacja działa w całej Polsce na rzecz osób z atopowym zapaleniem skóry (AZS) i innymi objawami alergii atopowej.

<!-- pagebreak //-->×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.