Audyt w połączonych szpitalach w Wodzisławiu i Rydułtowach

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim wybrało firmę, która przeprowadzi audyt w połączonych szpitalach w Wodzisławiu i Rydułtowach.
Audyt w połączonych szpitalach w Wodzisławiu i Rydułtowach
Powstanie opinia na temat planu naprawczego, która wskaże, w jakich obszarach można racjonalizować koszty funkcjonowania lecznicy (fot. PTWP)

Audyt przeprowadzi firma doradczo-szkoleniowa Ekspertus-Szkolenia z Mikołowa.

Mikołowska firma została wybrana, ponieważ zaproponowała najkorzystniejszą ofertę. Zaproponowała za swoją usługę ok. 28,4 tys. zł.

W ramach umowy firma przeprowadzi analizę ze wskazaniem obszarów możliwej racjonalizacji kosztów Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i w Wodzisławiu.

Analiza będzie dotyczyć wykorzystania potencjału bazy łóżkowej oddziałów szpitalnych, potencjału kadrowego oddziałów w stosunku do ilości łóżek oraz wielkości zawartego kontraktu, kosztów niewykorzystanego potencjału bazy łóżkowej oraz połączenia i rozmieszczenia oddziałów.

Firma sporządzi też pisemną opinię na temat przygotowanych przed dyrekcję szpitali działań naprawczych zmierzających do poprawy sytuacji finansowej lecznicy. Dodatkowo, w ramach umowy, zapewni bieżące konsultacje związane z przedmiotem umowy, w tym obecność na posiedzeniach zarządu powiatu wodzisławskiego, komisjach rady powiatu oraz powołanym zespole roboczym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE