Aukcja obrazów na rzecz Hospicjum Cordis

Prawie 6 tys. zł zasili Hospicjum Cordis w Katowicach po aukcji obrazów artysty-amatora Zygmunta Musiała. Licytacja odbyła się w sobotę w Bibliotece Miejskiej w Imielinie. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup leków dla podopiecznych placówki.
Aukcja obrazów na rzecz Hospicjum Cordis
Jak podali organizatorzy, podczas aukcji udało się sprzedać 16 z 27 wystawionych obrazów.

Urodzony w 1916 r. w Grodowcu koło Głogowa (dolnośląskie) Zygmunt Musiał był kombatantem II wojny światowej. Po wojnie ukończył technikum i zatrudnił się w Zakładach Cynkowych Szopienice, a następnie w Hucie Wełnowiec.

Jego hobby przez całe życie stanowiła sztuka - malarstwo i rzeźba.

Musiał postanowił pomóc przekazując kolekcję swoich dzieł na rzecz katowickiego hospicjum. Niestety nie zdążył, zmarł w listopadzie 2012 r. w Katowicach w wieku 96 lat. Wolę męża postanowiła wypełnić żona, Wanda Musiał, przekazując na rzecz Hospicjum Cordis w Katowicach obrazy męża.

Sobotnią aukcję zorganizowało Społeczne Towarzystwo Hospicjum Cordis i Biblioteka Miejska w Imielinie. O przeznaczeniu dochodu z aukcji na zakup leków zdecydowała szefowa hospicjum.

Hospicjum Cordis jest placówką, która specjalizuje się medycynie paliatywnej i opiece nad dziećmi oraz dorosłymi z chorobą nowotworową. Działa nieprzerwanie od prawie 22 lat, bezpłatnie pomagając nie tylko chorym, ale również ich rodzinom.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.