PARTNER PORTALU
  • BGK

Aukcja obrazów na rzecz Hospicjum Cordis

  • PAP    3 marca 2013 - 09:13
Aukcja obrazów na rzecz Hospicjum Cordis

Prawie 6 tys. zł zasili Hospicjum Cordis w Katowicach po aukcji obrazów artysty-amatora Zygmunta Musiała. Licytacja odbyła się w sobotę w Bibliotece Miejskiej w Imielinie. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup leków dla podopiecznych placówki.
Jak podali organizatorzy, podczas aukcji udało się sprzedać 16 z 27 wystawionych obrazów.

Urodzony w 1916 r. w Grodowcu koło Głogowa (dolnośląskie) Zygmunt Musiał był kombatantem II wojny światowej. Po wojnie ukończył technikum i zatrudnił się w Zakładach Cynkowych Szopienice, a następnie w Hucie Wełnowiec.

Jego hobby przez całe życie stanowiła sztuka - malarstwo i rzeźba.

Musiał postanowił pomóc przekazując kolekcję swoich dzieł na rzecz katowickiego hospicjum. Niestety nie zdążył, zmarł w listopadzie 2012 r. w Katowicach w wieku 96 lat. Wolę męża postanowiła wypełnić żona, Wanda Musiał, przekazując na rzecz Hospicjum Cordis w Katowicach obrazy męża.

Sobotnią aukcję zorganizowało Społeczne Towarzystwo Hospicjum Cordis i Biblioteka Miejska w Imielinie. O przeznaczeniu dochodu z aukcji na zakup leków zdecydowała szefowa hospicjum.

Hospicjum Cordis jest placówką, która specjalizuje się medycynie paliatywnej i opiece nad dziećmi oraz dorosłymi z chorobą nowotworową. Działa nieprzerwanie od prawie 22 lat, bezpłatnie pomagając nie tylko chorym, ale również ich rodzinom.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.