PARTNER PORTALU
  • BGK

Austriacka firma zaprojektuje szpital dziecięcy

  • AW/sejmik.kielce.pl    24 lutego 2011 - 15:36
Austriacka firma zaprojektuje szpital dziecięcy

Austriacka firma Vamed wykona projekt budowlany nowej siedziby Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach.
- To historyczna chwila dla naszej placówki - podkreślał Włodzimierz Wielgus, dyrektor lecznicy, podczas czwartkowego podpisania umowy z wykonawcą projektu. - Jestem przekonany, że firma Vamed, która może pochwalić się ogromnym doświadczeniem w projektowaniu budynków szpitalnych stworzy projekt na miarę XXI wieku, dzięki któremu powstanie nowoczesny obiekt, który zapewni bardzo dobre warunki do leczenia małych pacjentów.

Nowy budynek szpitalika powstanie w pobliżu Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Będzie miał sześć kondygnacji. Placówka dysponować będzie 200 miejscami dla pacjentów wymagających hospitalizacji, w tym 80 oddzielnych pomieszczeń dla matki i dziecka. Będzie tam także oddział ratunkowy, a obok szpitala - lądowisko dla helikopterów.

Projekt nowej siedziby będzie kosztować 2 miliony 800 tysięcy złotych. Będzie gotowy w październiku tego roku. Jak zapewnił marszałek Adam Jarubas, budowa nowej siedziby szpitalika to strategiczna inwestycja dla województwa, na realizację której na pewno zapewnione zostaną środki. Pochodzić będą z kilku źródeł finansowania, m.in z programów unijnych i Krajowej Rezerwy Wykonania.

- Nikt chyba  nie ma wątpliwości, że budowa szpitalika jest konieczna, gdyż obecne obiekty przy ul. Langiewicza nie gwarantują najwyższych standardów leczenia małych pacjentów. Jestem przekonany, że już za 3-4 lata będą oni mogli dochodzić do zdrowia już w nowym obiekcie - dodał marszałek Adam Jarubas.
 
Obecna siedziba szpitalika to obiekty bardzo stare, dzieci leczone są tam już od prawie 90 lat. Tymczasem, tylko w 2010 roku w placówce było hospitalizowanych prawie 16 tysięcy małych pacjentów.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.