PARTNER PORTALU
 • BGK

Bałagan w wykazie ubezpieczonych

 • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna    7 lutego 2012 - 07:26
Bałagan w wykazie ubezpieczonych

W Centralnym Wykazie Ubezpieczonych NFZ jest 850 posłów, bo ci z poprzedniej kadencji nie zostali jeszcze wyrejestrowani.
Figuruje tam też 4 mln ubezpieczonych, którzy już nie żyją – wylicza „Dziennik Gazeta Prawna”.

A za kilka miesięcy w tej bazie lekarze mają sprawdzać czy pacjent jest ubezpieczony. Rząd obiecał, że we wrześniu wszystkie placówki medyczne będą miały dostęp do Wykazu.

Eksperci oceniają, że do tego czasu nie uda się zweryfikować danych tak, aby były one wiarygodne.

Specjaliści postulują, by wydłużyć prace nad systemem, nawet jeśli miałoby to więcej kosztować, i wdrożyć go wtedy, gdy stanie się w pełni wiarygodny i będzie miał szersze zastosowanie niż sam dowód ubezpieczenia. Np. karta czipowa mogłaby pełnić funkcję elektronicznej recepty – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • ZuluWiskey, 2012-02-08 12:11:22

  Za dużo bierze na klatę, już się chwieje, a tyle jeszcze do załatwienia. Lepiej jakby wspierał się rozumem niż prymitywną socjotechniką. Kolesie-kibice patrzą z boku i kombinują jak uskoczyć gdy będzie padał.
 • leda, 2012-02-07 18:11:49

  dlaczego jeszcze szef NFZ jest szefem - nie wiadomo. czy to tak trudno zweryfikowac dane o obywatelach? Przeciez cała daministracja rządowa i samorządowa nieustannie domaga się od nas - przy kazdej okazji -naszych danych - po co?
 • gklewski, 2012-02-07 16:00:08

  Donek wziął to na klatę!!! Biedak taki obciążony że aż strach. Prawdopodobnie jedynym utrzymującym go w pionie jest fakt istnienia Schetyny!! Dobry z Tego Premiera człowiek. Chroni "Układ" i poszczególne jego Kręgi - jak kacyk - biorąc przykład z afrykańskich bantustanów!!! Tak trzymać gwi...azdo Orlików...  rozwiń