PARTNER PORTALU
  • BGK

Bank pożyczy miliony marszałkowskim szpitalom

  • Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia    9 stycznia 2014 - 10:53
Bank pożyczy miliony marszałkowskim szpitalom

Cztery marszałkowskie szpitale chcą pożyczyć 77 mln zł. Chętnym, by dać taki kredyt jest tylko jeden bank. Czy szpitale zaakceptują tę ofertę, powinno okazać się w ciągu najbliższych dni.
Cztery lecznice chcą w sumie pożyczyć aż 77 mln zł. Pieniądze każda z nich chce przeznaczyć na spłatę najpilniejszych zobowiązań.

Najwięcej, bo aż 32 mln zł, ma dostać Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Lublinie, kolejny jest Okręgowy Szpital Kolejowy SP ZOZ w Lublinie, który chce pożyczyć 25,6 mln zł.

Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie weźmie 14,4 mln zł, a Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie 5 mln zł.

Spłata kredytu miałaby nastąpić w ciągu najbliższych 10 lat, ale szpitale zastrzegają też, że bank powinien udzielić dwuletniej karencji w spłacie kredytu.

Więcej: www.gazeta.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Ryszard, 2014-01-09 15:53:34

    To już wiadomo kto będzie spłacał. Marszałek HETMAN lubelski, ale nie koronny. Dlaczego szpitale potrzebują KATA ? Czy marszałek da gwarancję ? NFZ na pewno nie da więcej. Co będzie za taką kasę ? Może lepiej sprywatyzować i upublicznić, tylko po co jak wiadomo, że ja zaciągnę długi a podatnicy... i tak zapłacą. Gdzie rozum i gdzie logika jak absolwenci uciekają ?  rozwiń