PARTNER PORTALU
  • BGK

Bartosz Arłukowicz, minister zdrowia: Jeśli lekarze otworzą gabinety będą mogli zachować deklaracje pacjentów

  • PAP    7 stycznia 2015 - 11:09
Bartosz Arłukowicz, minister zdrowia: Jeśli lekarze otworzą gabinety będą mogli zachować deklaracje pacjentów
fot.fotolia

Jeżeli lekarze dzisiaj rano otworzą gabinety, będą mogli zachować deklaracje swoich pacjentów, o ile nie przepisali się oni do innych przychodni - powiedział minister zdrowia Bartosz Arłukowicz po zakończeniu negocjacji z Porozumieniem Zielonogórskim.
Minister przypomniał, że nie ma zgody na to, aby pacjenci wnosili opłaty za przekroczenie progu przychodni. "Nie ma także zgody na to, aby lekarze rodzinni zamykali swoje gabinety na 20 dni roboczych w wybranych przez siebie dniach w ciągu roku" - podkreślił.

"Zgodziliśmy się na kilka spraw, m.in. na to, że jeżeli lekarze dzisiaj o godz. 8 rano otworzą swoje gabinety, będą mogli zachować deklaracje swoich pacjentów, o ile ci pacjenci nie przepisali się do innych przychodni rodzinnych. Zgodziliśmy się także na to, że lekarze rodzinni nie będą musieli rokrocznie informować NFZ o numerze konta bankowego, które posiadają" - podkreślił.

Czytaj też: Przedstawiciele PZ i minister Bartosz Arłukowicz doszli do porozumienia. Lekarze otworzą gabinety

Poinformował także, że w resorcie powstanie zespół lekarzy, profesorów, który będzie analizował, w jaki sposób pakiet onkologiczny jest wprowadzany w życie. "Od początku deklarowałem, że jak będziemy widzieli takie miejsca czy momenty, w których pakiet onkologiczny należy skorygować, to z całą pewnością będziemy to robili" - podkreślił minister.

Arłukowicz dodał, że resort zgodził się na to, że jeśli pacjent w systemie e-wuś będzie oznaczony jako nieubezpieczony, to jego dane nie będą usuwane z systemu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.