PARTNER PORTALU
  • BGK

Beata Małecka-Libera: sieć szpitali bez kryterium jakości

  • PTWP - RynekZdrowia.pl    23 października 2017 - 16:57
Beata Małecka-Libera: sieć szpitali bez kryterium jakości
Beata Małecka-Libera, poseł na Sejm RP, zastępca przewodniczącego Sejmowej Komisji Zdrowia (fot. Fot. PTWP/Paweł Pawłowski)

- Nie zgadzamy się z doborem kryteriów do uczestnictwa w sieci szpitali. Absolutnie brakuje wśród tych kryteriów jakości, która powinna być premiowana - podnosiła Beata Małecka-Libera, poseł na Sejm RP, zastępca przewodniczącego Sejmowej Komisji Zdrowia podczas sesji inauguracyjnej XIII Forum Rynku Zdrowia w poniedziałek (23 października) w Warszawie.
- Ustawienie sieci szpitali na bazie tylko i wyłącznie szpitali publicznych - jako najważniejszego kryterium - naszym zdaniem (opozycji - red.) jest błędne. Tym bardziej, że potrzeby są ogromne i wszystkie placówki, także prywatne, które zapewniają wysoką jakość i odpowiadają na potrzeby zdrowotne są ogromnie potrzebne - mówiła Małecka-Libera.

Skrytykowała także rozwiązania w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej, a także w specjalistyce.

- Są takie miejsca, gdzie dostępność do tego świadczenia ze względu na odległość zdecydowanie pogorszyła się - mówiła posłanka. Jak dodała pojawiają się problemy z zabezpieczeniem opieki nocnej przez lekarzy.

- Lekarze nie chcą dyżurować w tego typu ośrodkach. Dyrektorzy szpitali zmuszeni zapewnić tę świadczenia posiłkują się rezydentami. Specjaliści nie są tym zainteresowani - mówiła Małecka-Libera.

Czytaj więcej

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.