PARTNER PORTALU
 • BGK

Beata Szydło o systemie ochrony zdrowia

 • pap/pt    25 sierpnia 2015 - 13:49
Beata Szydło o systemie ochrony zdrowia

Beata Szydło, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości

Samorządy, szpitale powiatowe, służba zdrowia powinna mieć wsparcie ze strony państwa. Dziś pacjent jest bardzo często pozostawiony w wielu ośrodkach bez pomocy - mówi Beata Szydło.
W Polsce stworzono "nieludzki" system ochrony zdrowia - oświadczyła w Oświęcimiu wiceprezes PiS Beata Szydło. Samorządy, szpitale powiatowe, służba zdrowia powinny mieć wsparcie ze strony państwa - przekonywała.

"Samorządy, szpitale powiatowe, służba zdrowia powinna mieć wsparcie ze strony państwa. Dziś pacjent jest bardzo często pozostawiony w wielu ośrodkach bez pomocy. Nie dlatego, że nie chcą tego szpitale powiatowe czy lekarze nie mają możliwości leczenia, tylko dlatego, że system, który stworzono w Polsce jest nieludzkim. Wytwarza on nieludzkie procedury, a państwo powinno być po stronie pacjenta" - powiedziała dziennikarzom Szydło przed wejściem do Szpitala Powiatowego im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu.

Samorząd kupił nowy sprzęt

Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera była obecna na prezentacji nowego sprzętu, o który wzbogacił się szpital. W dużym stopniu zakup sfinansowały władze samorządowe powiatu oświęcimskiego (w tym poszczególnych gmin na tym terenie).

"Jesteśmy w miejscu, które jest dowodem na to, że jeśli wspólnie podejmuje się pewnie działa i chce się coś dobrego zrobić dla lokalnej społeczności, to można to zrobić, da się radę" - powiedział Szydło.

Jak poinformowała kierująca placówkę Sabina Bigos-Jaworowska, nowy sprzęt to m.in. aparat mammograficzny i trzy aparaty USG, w tym do diagnostyki onkologicznej.

Nowoczesny szpital w Oświęcimiu

Szpital jest jednym z większych i nowocześniejszych szpitali w zachodniej Małopolsce ze specjalistyczną bazą zabiegowo-diagnostyczną. Jak można przeczytać na stronie internetowej placówki, dysponuje bazą 474 łóżek w 15 oddziałach szpitalnych oraz 22 poradniami specjalistycznymi, pracowniami specjalistycznymi oraz zakładami diagnostycznymi.

Szpital należy do Krajowej Sieci Szpitali Promujących Zdrowie, Regionalnej Sieci Szpitali Promujących Zdrowie. Oddział Dziecięcy i Oddział Chirurgii Dziecięcej szpitala należą do Sieci Szpitali z Sercem, Oddział Dziecięcy ponadto jest zrzeszony w Sieci Szpitali Motylkowych. (PAP)

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (7)

 • anty urzędnik , 2015-08-25 17:30:32

  System zdrowia nie ludzki, a urzędników za dużo!!!
 • olo, 2015-08-25 16:42:42

  Do osłabiony: Nie ubliżaj nikomu na tym forum !!! Chyba że jesteś ostatnim chamem.
 • osłabiony, 2015-08-25 16:36:58

  Do olo: Jesteś po prostu ciemny, jak tabaka w rogu i głupi. Wymyśl coś lepszego. Ciekawy jestem, do kogo będziesz się modlić, jak przypadkiem wybory wygrają cyniczni i zdegenerowani POkrętacze ?