Będą dwa szpitale wojewódzkie w Przemyślu

  • Rynek Zdrowia/Portal Przemyski
  • 30-10-2015
  • drukuj
Radni województwa Podkarpackiego, a następnie Rada Miejska Przemyśla podjęła decyzję o utworzeniu w Przemyślu drugiego szpitala wojewódzkiego. Powstanie on z połączenia przychodni kolejowej ze Szpitalem Miejskim.
Będą dwa szpitale wojewódzkie w Przemyślu
fot.arch.

Jednostka jako Szpital Wojewódzki Obwodu Lecznictwa Kolejowego zacznie działać od 1 marca 2016 roku - pisze Portal Przemyski.

Połączenie szpitali - radni na tak

W marcu została podjęta uchwała intencyjna dotyczącą połączenia Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu ze Szpitalem Miejskim. We wrześniu Piotr Ciompa dyrektor Wojewódzkiego Szpitala i równocześnie pełnomocnik ds. połączenia obu placówek, zaproponował przeprowadzenie połączenia placówek w dwóch etapach.

Najpierw połączenie Szpitala Miejskiego z Obwodem Lecznictwa Kolejowego w Przemyślu, w efekcie czego powstałby Szpital Wojewódzki nr 2 w Przemyślu. W ciągu kolejnych 2 -3 lat placówka ta zostałaby połączona z Wojewódzkim Szpitalem tworząc w ten sposób jeden organ.

Radni Sejmiku Wojewódzkiego przegłosowali już uchwałę w sprawie połączenia Obwodu Lecznictwa Kolejowego w Przemyślu ze Szpitalem Miejskim. Uważają oni, że takie rozwiązanie poprawi jakość i dostępność usług medycznych świadczonych mieszkańcom regionu.

W środę, 28 października, tą samą uchwałę przegłosowano na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu. Jak jednak zaznaczono w uzasadnieniu uchwały, jest to forma przejściowa, gdyż docelowo (do 31 grudnia 2017 r.) Przemyśl powinien mieć jeden szpital wojewódzki.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE