PARTNER PORTALU
  • BGK

Będą dwa szpitale wojewódzkie w Przemyślu

  • Rynek Zdrowia/Portal Przemyski    30 października 2015 - 12:33
Będą dwa szpitale wojewódzkie w Przemyślu

fot.arch.

Radni województwa Podkarpackiego, a następnie Rada Miejska Przemyśla podjęła decyzję o utworzeniu w Przemyślu drugiego szpitala wojewódzkiego. Powstanie on z połączenia przychodni kolejowej ze Szpitalem Miejskim.
Jednostka jako Szpital Wojewódzki Obwodu Lecznictwa Kolejowego zacznie działać od 1 marca 2016 roku - pisze Portal Przemyski.

Połączenie szpitali - radni na tak

W marcu została podjęta uchwała intencyjna dotyczącą połączenia Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu ze Szpitalem Miejskim. We wrześniu Piotr Ciompa dyrektor Wojewódzkiego Szpitala i równocześnie pełnomocnik ds. połączenia obu placówek, zaproponował przeprowadzenie połączenia placówek w dwóch etapach.

Najpierw połączenie Szpitala Miejskiego z Obwodem Lecznictwa Kolejowego w Przemyślu, w efekcie czego powstałby Szpital Wojewódzki nr 2 w Przemyślu. W ciągu kolejnych 2 -3 lat placówka ta zostałaby połączona z Wojewódzkim Szpitalem tworząc w ten sposób jeden organ.

Radni Sejmiku Wojewódzkiego przegłosowali już uchwałę w sprawie połączenia Obwodu Lecznictwa Kolejowego w Przemyślu ze Szpitalem Miejskim. Uważają oni, że takie rozwiązanie poprawi jakość i dostępność usług medycznych świadczonych mieszkańcom regionu.

W środę, 28 października, tą samą uchwałę przegłosowano na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu. Jak jednak zaznaczono w uzasadnieniu uchwały, jest to forma przejściowa, gdyż docelowo (do 31 grudnia 2017 r.) Przemyśl powinien mieć jeden szpital wojewódzki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.