PARTNER PORTALU
  • BGK

Będą elektroniczne kartoteki pacjentów

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    19 grudnia 2011 - 08:05
Będą elektroniczne kartoteki pacjentów

Dolnośląskie szpitale jako pierwsze w Polsce tworzą elektroniczne kartoteki pacjentów. Dzięki temu wszystkie wyniki badań będą dostępne w e-sieci - informuje wrocławska "Gazeta Wyborcza".
W projekcie bierze udział konsorcjum 19 dolnośląskich szpitali i przychodni specjalistycznych. Liderem jest Specjalistyczny Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu (zabierz głos/oceń prezydenta). System obejmie także cztery wrocławskie szpitale.

- Do tzw. rekordu pacjenta będą miały dostęp wszystkie szpitale i przychodnie, które biorą udział w programie. Będą więc mogły szybko wymieniać się informacjami. Chory leczył się w Wałbrzychu? Lekarz we Wrocławiu też ma dostęp do jego kartoteki. Dzięki temu nie trzeba będzie np. powtarzać niektórych badań. Zyskamy czas i pieniądze - mówi "GW" Marek Girek, lekarz, który od kilku lat zajmuje się "E-Zdrowiem", prezes firmy konsultingowej ITmed.

Program też zachwala Mariusz Wereszczyński, informatyk i koordynator projektu w wałbrzyskim szpitalu. Jak informuje w rozmowie z "GW", żeby dostać się do kartoteki pacjenta, wystarczy wpisać jego nazwisko i PESEL.

- Od stycznia nasi pacjenci będą podpisywać deklaracje, czy godzą się na to, żeby szpitale i przychodnie mogły przekazywać sobie informacje dotyczące ich leczenia mówi "GW" Mariusz Wereszczyński, informatyk i koordynator projektu w wałbrzyskim szpitalu - mówi "GW" Wereszczyński.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.