PARTNER PORTALU
  • BGK

Będą leczyć dzieci z terenów wiejskich

  • Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia    12 listopada 2013 - 11:11
Będą leczyć dzieci z terenów wiejskich

Powiatowe Centrum Zdrowia w Brzezinach będzie się specjalizowało w leczeniu dzieci z terenów wiejskich. Taką decyzję w miniony piątek (8 listopada) ogłosiły władze placówki. W tym celu wyremontowano i dwukrotnie powiększono oddział pediatryczny.
Czy dzieciom z mniejszych miejscowości i wsi w województwie łódzkim dokuczają inne choroby niż ich rówieśnikom z dużych miast? Okazuje się, że tak, dlatego powiatowe szpitale w regionie chcą się specjalizować. Dzieci, mieszkające na wsi, cierpią na inne choroby i alergie niż ich rówieśnicy z miast. Potwierdziły to obserwacje, które przeprowadzono wśród pacjentów trafiających na oddział pediatryczny brzezińskiej lecznicy.

Na jakie choroby częściej zapadają dzieci ze wsi województwa łódzkiego? Są to choroby pasożytnicze, na przykład lamblioza czy toksoplazmoza. Kolejnym problemem są specyficzne alergie pokarmowe, np. na mleko krowie. Jest też bardzo duża grupa dzieci i młodzieży, która jest zarobaczona - stwierdza dr Waldemar Wroński, ordynator pediatrii w Brzezinach, na łamach Dziennika Łódzkiego.

Lekarze z Brzezin chcą wyspecjalizować się w leczeniu dzieci z terenów wiejskich, by przyczynić się do szybszego diagnozowania schorzeń. Ich zdaniem, wiele chorych dzieci z regionu trafia do lekarzy zbyt późno. Często skutki choroby są już nieodwracalne.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.