PARTNER PORTALU
  • BGK

Bedą segregować pacjentów w szpitalu

  • Przegląd prasy/Dziennik Bałtycki    30 lipca 2011 - 16:55
Bedą segregować pacjentów w szpitalu

Od 1 sierpnia każdy pacjent zgłaszający się na szpitalny oddział ratunkowy w Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku, otrzyma przy wejściu specjalną opaskę.
Tym właśnie sposobem PCT, jako pierwszy szpital na Pomorzu, wprowadzić chce system wstępnej segregacji pacjentów, który uporządkować ma sytuację w tym najbardziej newralgicznym miejscu w szpitalu – informuje „Dziennik Bałtycki”.

Ma ułatwić jego personelowi niesienie pomocy chorym w stanie zagrożenia życia i zniechęcić tłumy osób, które się zgłaszają na SOR z byle powodu.

Opaski będą w trzech kolorach. Czerwony zarezerwowany jest praktycznie dla ofiar wypadków, chorych w stanie zagrożenia życia, których przywożą karetki pogotowia.

Żółtą opaskę dostaną ci z ostrym bólem brzucha, migotaniem przedsionków czy podejrzeniem zawału serca.

Kolor ostatni, zielony, zarezerwowany jest tak naprawdę dla pacjentów, którym pomocy powinna udzielić przychodnia lub dyżurujący punkt nocnej i świątecznej opieki dla chorych.

Ci pacjenci na poradę lekarza czekać będą od czterech do sześciu godzin – informuje „Dziennik Bałtycki”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • obywatel, 2011-08-01 09:01:38

    Do tej pory nikt nie koordynował pomocy dla chorych, to jakis absurd? Czy ktos pomyslał o pacjencie, jak sie będzie czuć, kiedy nałoża mu te opaskę !!!! Pacjent, to nie jest kawałek mięsa bez czucia i zmysłów !!