PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie drugi SOR w świętokrzyskiej lecznicy

  • PAP    20 stycznia 2013 - 10:36
Będzie drugi SOR w świętokrzyskiej lecznicy

Przebudowa izby przyjęć i oddziału intensywnej terapii to pierwszy krok do otwarcia w Busku Zdroju drugiego w województwie świętokrzyskim Szpitalnego Oddziału Ratunkowego - poinformował dyrektor buskiego szpitala powiatowego dr Grzegorz Gałuszka.
"Podpisaliśmy umowę z wykonawcą modernizacji izby przyjęć i oddziału intensywnej opieki medycznej, które znajdują się w głównym budynku szpitala. Prace remontowe potrwają od wczesnej wiosny do końca sierpnia tego roku i będą kosztować ponad 6 mln zł. Izba przyjęć, która będzie normalnie funkcjonować, na ten czas zostanie przeniesiona do innych pomieszczeń" - powiedział dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku Zdroju dr Grzegorz Gałuszka.

Izba przyjęć ma zostać całkowicie przebudowana, liczba łóżek na OIOM-ie zwiększy się z 3 do 6. Prace te są pierwszym krokiem do otwarcia w Busku szpitalnego oddziału ratunkowego. Drugim etapem będzie budowa nowego bloku operacyjnego wraz z łącznikiem do głównego budynku szpitala.

"W ciągu najbliższych dwóch tygodni rozpoczniemy opracowywanie dokumentacji przetargowej na budowę nowej chirurgii. Budowę będziemy chcieli rozpocząć jesienią i skończyć jesienią 2014 roku. Wszystkie prace są zaplanowane tak, aby szpital mógł na 2015 rok negocjować z Narodowym Funduszem Zdrowia kontrakt na SOR. W tej chwili nasza izba przyjęć pracuje tak jak oddział ratunkowy, ale nie spełnia warunków medycznych i prawnych aby nim być" - dodał Gałuszka.

Szpital powiatowy w Busku Zdroju jest największą placówką medyczną w południowej części województwa świętokrzyskiego. Obejmuje opieką ponad 200 tys. pacjentów, również z powiatów kazimierskiego, pińczowskiego i jędrzejowskiego w zakresie chirurgii, ortopedii, urologii, ginekologii, OIOM, chorób dziecięcych, zakaźnych, chorób płuc i stacji dializ.

Jedyny w regionie szpitalny oddział ratunkowy kontraktowany przez NFZ działa w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.