PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie konkurs na dyrektora szpitala

  • www.esosnowiec.pl (Teresa Szczepanek)    29 marca 2012 - 09:00

Rezygnacja Zbigniewa Swobody z funkcji dyrektora sosnowieckiego Szpitala Miejskiego została przyjęta przez prezydenta Kazimierza Górskiego. Nowy dyrektor zostanie wyłoniony w konkursie, w maju.
Wiceprezydent Zbigniew Szaleniec, któremu podlega resort zdrowia od samego początku utrzymywał, że na to stanowisko powinien być ogłoszony konkurs.

– Skoro prezydent Górski (zabierz głos/oceń prezydenta) podpisał zgodę na odejście dyrektora Swobody, rozpoczęliśmy procedurę konkursową. Dyrektor pozostanie jednak na dotychczasowym stanowisku do 30 kwietnia br., dlatego też na przeprowadzenie konkursu będziemy musieli poczekać. Nie będzie to możliwe wcześniej, niż w drugiej połowie maja, może nawet z końcem miesiąca. Takie są procedury i tego nie da się, kolokwialnie mówiąc, przeskoczyć – mówi Zbigniew Szaleniec.

Jak twierdzi, zainteresowanie posadą w miejskiej lecznicy jest spore. – Przychodzą do mnie osoby, które chciałyby pracować na tym stanowisku. Chcą przedstawić swoje osiągnięcia. Uważnie ich słucham – zdradza Zbigniew Szaleniec. O nazwiskach jeszcze nie chcę mówić.

– Za wcześnie. Zwłaszcza, że niektóre osoby pracują obecnie w innych miejscach, inni szukają pracy i przychodzą z pomysłem na szpital. Nie dziwię się, że jest zainteresowanie. Szpital w Sosnowcu ma to szczęście, że władze miasta chcą w niego inwestować – mówi prezydent Szaleniec. Nie ukrywa, że o zgłaszających się kandydatach będzie chciał zasięgnąć opinii gdzie tylko się da, choćby u poprzednich pracodawców i w Narodowym Funduszu Zdrowia. – Teraz najważniejsze, by jak najszybciej przeprowadzić konkurs – podsumowuje.

Prezydent Kazimierz Górski początkowo niechętnie przyjął rezygnację szefa miejskiego szpitala. Dzień po jej otrzymaniu prezydent twierdził, że będzie jeszcze rozmawiał z dyrektorem, by sprawę rezygnacji przemyślał. Mówił też, że zażąda wyjaśnień w Narodowym Funduszu Zdrowia. Zanim to wszystko się stało, dowiedzieliśmy się, że prezydent ma trzech kandydatów na stanowisko dyrektora sosnowieckiego szpitala a rezygnacja Zbigniewa Swobody została przyjęta. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.